Haber Detayı
25 Temmuz 2017 - Salı 12:58
 
4. ULUSLARARASI BİSANTHE ÇALIŞTAYI SONA ERDİ
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği Bisanthe Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı düzenlenen sergi ile sona erdi. Sergide, önceki yıllardan farklı olarak ressamların yanı sıra Süleymanpaşa’da yaşayan ve çalıştayda ressamlara eşlik eden çocukların yaptığı resimler de yer aldı.
Sanat Haberi


4. Bisanthe Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı, 6 ülkeden 26 sanatçının bir hafta boyunca gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda ortaya çıkan eserlerin sergilendiği resim sergisi ile sona erdi.

Deniz ve rüzgâr temasının işlendiği çalıştayda, bu yıl ilk kez sanatçılara çocuklar da eşlik etti. Çalıştayın kapanışında gerçekleştirilen sergide ressamlarla birlikte çalışan çocukların resimlerine de yer verilirken, çalıştaya katılan çocuklara sertifika takdim edildi. Sertifikaları çocuklara Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Berkay Çakır ve Mehmet Hilmi İşsever verdi.

ÇOCUKLAR DÜZENLEDİKLERİ GÖSTERİ İLE SANATÇILARA TEŞEKKÜR ETTİLER

Sergide Süleymanpaşa Belediyesi Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğrencilerinin hazırladığı gösteri sahnelendi ve çalıştaya katılan çocukların el izleri ile hazırlanan sürpriz çalışma, onlara rehberlik eden sanatçılara sunuldu.

Çalıştayda yer alan sanatçılardan Enis Aktaş’ın önceki gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması nedeniyle açılış töreni düzenlenmezken, sanatseverler sergiyi dolaşarak 4. Bisanthe Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı’nda ortaya çıkarılan eserleri incelediler.

EŞKİNAT: “ASIL HEDEFİMİZ SANAT SEVGİSİNİ FARKLI YOLLARLA ÇOCUKLARIMIZDA YEŞERTMEK”

Sergiye katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, sanatçılarla sohbet etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Eşkinat, eserleri yakından inceledi. Çalıştayın çok verimli geçtiğini ifade eden Başkan Eşkinat, “Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı bu yıl bizim için daha özel. Çünkü bu yıl çocuklarımız da sanatçı ağabeyleri ve ablaları ile birlikte resim yaptılar. Onların resimleri de sergide yerini aldı. Bizim asıl hedefimiz, sanat sevgisini farklı yollarla çocuklarımızda yeşertmek. Çünkü onlar büyüyüp bu kentte söz sahibi olduklarında sanatı ve sanatçıyı yücelten, kent kültürü oturmuş bir Süleymanpaşa’yı var edecekler. Bu açıdan bu yılki Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı’nda ilk kez çocuklarımıza da yer verdik. Önümüzdeki yıllarda bu doğrultuda devam edecek ve daha da geliştirerek çalıştayımızı gerçekleştireceğiz. Katılan tüm sanatçılarımıza, emeği geçen tüm çalışanlarımıza, ressamlarımızla çalışan çocuklarımıza ve bu çalıştaya sahip çıkan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca çalıştayımızın en değerli sanatçılarından biri olan ve dün gece rahatsızlanan Enis Aktaş’a da çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum,” diye konuştu.

4. Bisanthe Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı’nda üretilen tüm eserler, Değirmenaltı Mahallesi’ndeki Süleymanpaşa Belediyesi Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde sergilenmeye devam edecek.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: 4., ULUSLARARASI, BİSANTHE, ÇALIŞTAYI, SONA, ERDİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı