Haber Detayı
20 Temmuz 2017 - Perşembe 11:50
 
4. ULUSLARARASI BİSANTHE PLASTİK SANATLAR ÇALIŞTAYI
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı Değirmenaltı Mahallesi’nde bulunan Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi’nde başladı. 6 ülkeden 26 ressamın katıldığı çalıştayın bu yılki temasının deniz ve rüzgâr olarak belirlendiği belirtildi.
Sanat Haberi


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin her yıl Bisanthe markası adı altında yürüttüğü kültür ve sanat etkinliklerinden biri olan ve bu yıl dördüncüsü yapılan Uluslararası Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı başladı.

EŞKİNAT: “RESİM SANATINA KATKIMIZ SÜRECEK”

Çalıştayda eser üreten sanatçılar bu yılın teması olan deniz ve rüzgâr üzerine çalışıyor. Çalıştay ile ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Resim, dünya üzerinde kabul görmüş en saygın sanat dallarından biri. Biz de hem bu sanatın kentimizde daha fazla tanınması ve gelişmesi, hem de Süleymanpaşa’nın ve Tekirdağ’ın adının dünyada daha fazla duyulması için her yıl olduğu gibi bu yıl da Uluslararası Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı’nı gerçekleştiriyoruz. Türkiye, Rusya, İspanya, Ukrayna, Makedonya ve Tunus’tan sanatçılarımız bu yılki temamız olan deniz ve rüzgâr üzerine çalışıyorlar. Çok özgün eserler ortaya çıkıyor. Resim sanatına desteğimiz ve katkımız sürecek. Çalışmaları yerinde izlemek ve bilgi almak isteyen vatandaşlarımızı Ahmet Erensoy Gençlik Merkezimize davet ediyorum,” diye konuştu.

KAPANIŞ VE SERGİ 24 TEMMUZ’DA

6 ülkeden 26 ressamın katkı verdiği 4. Uluslararası Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı, 24 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan ve üretilen eserlerin teşhir edileceği sergi ile sona erecek. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Hizmet Binası’nda açılacak olan sergide; çalıştayda yer alan Türkiye’den Berk Arıkan, Ekin Su Koç, Ekrem Şerif Egeli, Erhan Lanpir, Fırat Koç, Filiz Pelit, Gamze Zorlu, Gizem Çeşmeci, Hüseyin Yıldırım, Mehmet Yıldırım, Pelin Özgöçen, Rabia Derin, Raşit Altun, Samed Arda Selim, Selda Eren, Serdar Leblebici, Tolga Boztoprak, Turgut Akarsu ve Ümit Yiğit, Rusya’dan Boris Ponomarenko, İspanya’dan Begona Rodriguez, Ukrayna’dan Voktoria Popova, Makedonya’dan Fehim Huskoviç ve Tunus’tan Nejib Rokbani’nin eserleri yer alacak.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: 4., ULUSLARARASI, BİSANTHE, PLASTİK, SANATLAR, ÇALIŞTAYI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı