Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 13:48
 
87 YAŞINDA SPORU BIRAKMADI
Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesinde yaşayan 87 yaşındaki Seydegül Kuşku'nun spor tutkusu, tüm kadınlara örnek oluyor.
Yaşam Haberi


 ÖZGÜN TİRAN - Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesinde yaşayan 87 yaşındaki Seydegül Kuşku'nun spor tutkusu tüm kadınlara örnek oluyor.

Bastonuyla her gün evine 1 kilometre uzaklıktaki Hamza Hamzaoğlu Çocuk ve Gençlik Parkı'na gelerek buradaki aletlerle spor yapan Seydegül ninenin spor tutkusu, çevre halkının da ilgisini bu yöne çekiyor.

Kapı kapı dolaşarak beldedeki kadınları spora davet eden Kuşku, spor aletlerindeki hareketliliği ile de dikkati çekiyor. 

 "Spor benim vazgeçilmezlerim arasında"

Beldenin "sportif teyzesi" olarak anılan Kuşku, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  spor yapmaktan keyif duyduğunu söyledi.

Çocukluğunda başladığı spor tutkusunu halen sürdürdüğünü belirten Kuşku, spor yapmanın insanı zinde tuttuğunu anlatarak, "Benim yaşım 87 ama herkes bana yaşımı göstermediğimi söylüyor. Çünkü ben her gün düzenli olarak spor yaparım. Ben sağlığımı spora borçluyum. Buraya 18 yaşında bir genç gelse ve benim tempomda spor yapar yorulur. Ben ise yaşıma aldırış etmeden sporumu yapar ve keyfimi alırım." diye konuştu.

Komşularını da spor yapmaya çağırdığını ifade eden Kuşku, herkesin spor yapması gerektiğini aktardı.

Kuşku, spor yapmanın insan sağlığı açısından önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle dedi:

"Ben yaz, kış, yağmur, çamur demeden sporumu yaparım. Her gün kalktığımda evde fiziksel hareketler yaparım. Eşimle kahvaltı ettikten sonra doğru spor aletlerine gelir sporumu yaparım. Ev işlerini hallettikten sonra hava kararmadan önce yine sporumu yapar ve günü tamamlarım. Spor yapmadığım gün kendimi rahat hissetmem.Beni gören birçok komşum spor yapmaya başladı. Komşularımızla zaman zaman toplanır, sporumuzu yaparız. Tabii onlar bazen yorulur. Ben onlara hem türküler, hem maniler söyleyerek, sporu sevmelerini sağlıyorum. Ben gerçekten sporla çok mutlu oluyorum." 

 "Teknik direktörümüz Seydegül abla"

Seydegül Kuşku'yu örnek alarak bir yıldır spor yapan  komşusu Hasibe Gıdık da "Teknik direktörümüz Seydegül abla. Spor yaparken bize bazen taktikler veriyor. Biz onun her dediğini yapıyoruz ve spor yapmaktan da onun sayesinde keyif oluyoruz." dedi.

Kaynarca Belediyesi Başkanı Serdar Türker de, spor yapan Seydegül Kuşku ile aynı parkta spor yapıyor.

 
Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: Kırklarelinin, Pınarhisar, ilçesine, bağlı, Kaynarca, beldesinde, yaşayan, 87, y
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı