Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 15:09
 
ALBAYRAL KAPAKLI VE ÇERKEZKÖY'DE TESKİ'NİN YATIRIMLARINI İNCELEDİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından Kapaklı ve Çerkezköy ilçelerinde yürütülen içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarını yerinde inceledi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından Kapaklı ilçesinde yürütülen içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

Kurulduğu tarihten bu yana il genelinde kapsamlı bir altyapı çalışması yürüten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ, Kapaklı ilçesinde sürdürülen altyapı çalışmalarında önemli bir mesafe kat etti.

Kapaklı ilçesi içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu yenileme çalışmaları kapsamında projenin başladığı 2018 yılından bugüne dek yüzde 68,34 fiziki gerçekleşme tamamlanırken, 33,5 kilometre kanalizasyon, 2 kilometre yağmur suyu ve 23,8 kilometre de içme suyu hattı inşası gerçekleştirildi. Proje tamamlandığında toplamda 44 kilometre kanalizasyon hattı, 37 kilometre içme suyu hattı ve 6 kilometre de yağmur suyu hattı kurulmuş olacak.

Kapaklı ilçesindeki altyapının baştan aşağı yenileneceği projede ayrıca 4 adet içme suyu deposu, 3 adet terfi merkezi ve 8 adet sondaj kuyusu yer alıyor.

Yaptığı incelemelerin ardından bir açıklamada bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kapaklı güçlü sanayisi nedeniyle yoğun göç alan ve hızla büyüyen bir ilçemiz. Kentsel büyümeye bağlı olarak belediye hizmetlerine olan ihtiyaç da artıyor. Bunun bilinciyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ bünyesinde Kapaklı ilçemizin tarihinde görülmemiş büyüklükte projeleri hayata geçirdik ve büyük projelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarımızın Kapaklı ilçemiz ve Tekirdağ’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ÇERKEZKÖY

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından yürütülen “Çerkezköy İlçesi Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon ve İçme Suyu İnşaatı” işine ait çalışmaları yerinde inceleyerek TESKİ Genel Müdüründen son durum hakkında bilgi aldı.

Vatandaşa etkin ve kaliteli hizmet götürmeyi ilke edinen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ, bir yandan sosyal belediyeciliğin başarılı örneklerini ortaya koyarken, diğer yandan il genelinde ihtiyaçlar doğrultusunda altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda başlatılan “Çerkezköy İlçesi Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon ve İçme Suyu İnşaatı” işine ait çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje ile toplamda 16 kilometre kanalizasyon ve yaklaşık 4 kilometre de içme suyu hattı yapılacak.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte Çerkezköy ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde dereye akan atık sular toplanarak Kızılpınar Mahallesi Terfi Merkezinden Çerkezköy Atıksu Arıtma Tesisine deşarjı sağlanacak. Buralarda yaşayan vatandaşlar, içme suyu ve kanalizasyon hizmeti ile buluşmuş olacak.

“İl Genelinde Daha Önce Görülmemiş Büyüklükte Projeler Hayata Geçirdik”

“Çerkezköy İlçesi Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon ve İçmesuyu İnşaatı” işine ait çalışmaları ile ilgili bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak, 1 milyonu aşan nüfusumuza çok geniş yelpazede hizmet veriyoruz. Görev süremizin başından bu yana il genelinde daha önce görülmemiş büyüklükte projeler hayata geçirdik, geçirmeye de devam edeceğiz. Çerkezköy ilçemiz yoğun göç alan ve hızla büyüyen ilçelerimizin başında geliyor. Buna paralel olarak da belediye hizmetlerine duyulan ihtiyaç da artıyor. Halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu yapılan altyapı çalışmalarımız da vatandaşlarımızın temiz içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerine ulaşması anlamında büyük önem teşkil ediyor. Bu duygu ve düşüncelerle, yapılan hizmetin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

İncelemelerde Başkan Kadir Albayrak’a Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz eşlik etti.  

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ALBAYRAL, KAPAKLI, VE, ÇERKEZKÖY'DE, TESKİ'NİN, YATIRIMLARINI, İNCELEDİ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı