Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 15:01
 
AY BAŞKAN SARIKURT'A KİTAPLARINI TAKDİM ETTİ
Çorlulu yazar İdris Ay, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u ziyaret ederek yazdığı kitapları tanıttı
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - 1978 yılında 10 yaşındayken Bulgaristan’dan Çorlu’ya göç ile gelen ve hayatını Çorlu’da sürdüren İdris Ay, 2019 yılında çıkardığı 6 kitabı tanıtmak üzere Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u ziyaret etti.
Çocukluktan bu yana okumayı çok sevdiğini, 30’lu yaşlardan itibaren yazmaya merak saldığını ve sürekli okuyup yazarak kendini geliştirdiğini ifade eden Yazar Ay, yazma sürecini Başkan Sarıkurt’la paylaştı. Üniversite mezunu olan ve gece bekçiliği yapan Ay, bekçilik yaptığı geceleri sürekli yazdığını; iş yerinde tanıştığı bir yayınevi çalışanı sayesinde ise kitap yazma ve basma fikrine sıcak baktığını, böylelikle 5 farklı türde 6 kitabının okuyucularla buluştuğunu söyledi. Roman dalında "Bedel" ve "Bir Aşığın Mona Lisa Gülüşü", öykü dalında "Arayış", masal dalında "Dinleyicisini Arayan Masallar", deneme dalında "Sokak Lambası" ve şiir dalında "Gönül Pınarımdan Sızan Bir Avuç Ay Işığı" adlı kitaplarını okuyucularla buluşturan İdris Ay, kitaplarını Başkan Sarıkurt’a takdim etti.
Sanatın, edebiyatın insan hayatını daha anlamlı ve yaşanılır kıldığına inandığını söyleyen Başkan Sarıkurt, yazarların çevresine farklı gözle bakabilen insanlar olduğunu, bu sebeple toplumca desteklenmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. İdris Ay’a nazik ziyareti için teşekkürlerini ileten Başkan Sarıkurt, Çorlu Belediyesi olarak Çorlu’muzun edebiyatçılarını, sanatçılarını her daim desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: AY, BAŞKAN, SARIKURT'A, KİTAPLARINI, TAKDİM, ETTİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı