Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 15:49
 
BANKLAR COVİD - 19'A GÖRE DİZAYN EDİLDİ
Koronavirüs salgını sürecinde vatandaşların sağlığı için Çerkezköy Belediyesi tarafından parklardan toplanan bankların yerine, kendi öz kaynaklarımız ile sosyal mesafe kurallarına uygun olarak imal edilen yeni banklar yerleştiriliyor.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Koronavirüs salgınının yayılımını önlemek amacıyla Çerkezköy sınırları içindeki tüm parklardan ve ana caddelerden toplanan bankların yerine, Makine İkmal, Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri tarafından belediyenin kendi öz kaynakları ile oturanların arasında mesafe bırakacak şekilde yeni banklar imal edildi. İki kişilik olarak tasarlanan banklarda, oturma alanının arasına 1,5 metrelik mesafe bırakıldı.

Yeni yapılan sosyal mesafeli bankların Çerkezköy Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince normalleşme planı ile parklara ve ana caddelere yeniden yerleştirildiğini söyleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Pandemi dolayısıyla tüm parklarımızdan ve ana caddelerimizden oturma alanlarını kaldırmıştık. Vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek topladığımız banklarımızın yerine, kendi öz kaynaklarımız ile imal ettiğimiz sosyal mesafe banklarını yeniden vatandaşlarımızın kullanımına sunmaya başladık” dedi.

Pandemi süresince Çerkezköy Belediyesi olarak vatandaşların sağlığı için tüm imkânların seferber edildiğini sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Salgın tehlikesi henüz geçmiş değil. Vatandaşlarımızdan içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçte sokağa çıktıklarında maskelerini takmayı ve tedbirlere uymaları konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Sağlığımız için alınan tedbirlere hassasiyetle uymaya özen göstermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: BANKLAR, COVİD, -, 19'A, GÖRE, DİZAYN, EDİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı