Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 14:27
 
BAŞKAN ALBAYRAK'TAN TEKİRDAĞ'A GELEN BAKANLARA TEPKİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Tekirdağ’a gelen bakanların belediyeyi ziyaret etmemelerine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.
Haberi


İzzet MEDE – Dün Çorlu ve Süleymanpaşa’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve daha önce Tekirdağ’a gelen Ulaşım ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etmemelerine Başkan Kadir Albayrak, sosyal medya hesaplarında, “Hizmetin siyaseti olmaz” başlıklı bir yazı yayınlayarak tepki gösterdi.

Bakanların bazı AK Partili ilçe belediye başkanlarını ziyaret etmelerini ima eden Başkan Kadir Albayrak, Trakya’nın en büyük yerel yönetiminin Tekirdağ Belediyesi olduğunu belirtti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın sosyal medya hesaplarında paylaştığı açıklama şöyle,” Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Ulaşım ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan’ın farklı tarihlerde Tekirdağ ilimizi ziyaret etmiş, ziyaret programlarında çeşitli kurumlarımıza ve bazı ilçe belediyelerimize yer verdikleri halde Trakya bölgesinin en büyük yerel yönetim kurumu ve tek büyükşehir belediyesi olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizi ziyaret etmemeleri tarafımızdan düşündürücü bulunmuş ve üzüntüyle karşılanmıştır.

“Hizmetin siyaseti olmaz” diyerek yürüdüğümüz hizmet yolunda, hiçbir ayrım gözetmeksizin halkımızın her kesiminden vatandaşımızı kucaklarken, aynı anlayışı devlet yöneticilerimizde de görmek istiyoruz. Unutulmamalıdır ki, Büyükşehir Belediyemizin dışlandığı bir ortamda, Tekirdağ ilimizde yapılacak her çalışma ve verilecek her hizmet eksik ve yetersiz kalacaktır.

Devlet yöneticilerimizin ve özellikle de bakanlarımızın, Tekirdağ ilimizdeki programlarında siyasi anlamda ayrım gözetmeksizin ilçe belediyelerimizle birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizi ziyaret etmeleri veya bu ziyaretlerde hem Büyükşehir Belediyemizin ve hem de ilçe belediyelerimizin başkan ve yöneticilerinin yer almasını, bu şekilde tüm kurumlarımızın hizmet süreçlerine dâhil edilmesini diliyor ve bu konudaki çağrımı kamuoyu ile saygıyla paylaşıyorum.”

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: BAŞKAN, ALBAYRAK'TAN, TEKİRDAĞ'A, GELEN, BAKANLARA, TEPKİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı