Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 16:40
 
ÇERKEZKÖY'DE NAİM SÜLEYMANOĞLU ANILDI
Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun vefatının 3. Yıldönümü nedeni ile Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi tarafından kente kazandırılan Naim Süleymanoğlu Parkı’ndaki büstüne karanfil bıraktı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Naim Süleymanoğlu Parkı’ndaki Naim Süleymanoğlu’nun büstüne Belediye Meclis Üyesi Nihat Mıstık ile birlikte karanfil bırakan Belediye Başkanı Vahap Akay, "Dünya ve Olimpiyat Şampiyonumuz, Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu çok büyük bir sporcuydu. Dünyaca ünlü Time Dergisi’ne kapak olmuş bir efsaneydi. Naim Süleymanoğlu, herkesin gönlüne taht kurdu. 50 yıllık ömrüne çok büyük işler sığdırdı. Halterin takım sporu olmamasına, ferdi bir spor olmasına rağmen, kitleleri peşinden sürükledi. Sayısız Avrupa, dünya ve Olimpiyat rekoru kırarak adını altın harflerle Türk spor tarihine ve dünya halter tarihine kazıdı.

46 DÜNYA REKORU KIRDI

Kariyerinde, üst üste 3 olimpiyat, 7 dünya şampiyonluğu, Avrupa şampiyonalarında 7 altın madalya kazanıp, 46 dünya rekoruna imza atan Naim Süleymanoğlu çok büyük bir sporcu ve kişilikti. Kendisi ‘Cep Herkülü’ lakabını sonuna kadar hak eden bir sporcumuzdu.

BÜTÜN DÜNYAYA ZULMÜ DUYURDU

Bulgaristan'da Türklere zulmedilirken, Naim'in Türkiye'ye gelmesiyle bütün dünyaya bu zulüm duyuruldu. Orada yaşayan Türk kardeşlerimizin öz güvenleri arttı. Sporun dışında böyle bir yönü de vardı. Şampiyonalardan döndüğü zaman, binlerce insan onu coşku ile karşılardı.

RUHU ŞAD OLSUN

Vefatının 3. Yıldönümünde Dünya ve Olimpiyat Şampiyonumuz Naim Süleymanoğlu’nu bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Cep Herkülümüz Naim Süleymanoğlu’nun ismi Çerkezköy’de de Yıldırım Beyazıt Mahallemizde yaptığımız bu güzel parkımızda ilelebet yaşayacak. Ruhu şad olsun" dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇERKEZKÖY'DE, NAİM, SÜLEYMANOĞLU, ANILDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı