Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 23:24
 
ÇERKEZKÖY'DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN 21 BESLENME İSTASYONU OLUŞTURULDU
Çerkezköy’de genelinde Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından tüm sevimli dostlarımız için mama desteği çalışmaları devam ediyor.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Çerkezköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, sevimli dostlarımız için besleme istasyonlarının sayısı arttırıldı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Çerkezköy genelinde tespit edilen 21 farklı noktaya hayatı paylaştığı sokak hayvanları için beslenme istasyonları monte edildi. Sokak hayvanları, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde aşılarının ve bakımlarının yapıldığını, sonrasında da kanunlar gereği alındıkları yerlere bırakıldıklarını kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Sevimli dostlarımız için kentimizin 21 farklı noktasında besleme istasyonları oluşturduk. Bu besleme istasyonlarımıza da periyodik olarak mama takviyesi yapıyoruz” diye konuştu.

SAHİP ÇIKALIM

Bazı noktalarda besleme istasyonlarına zarar verildiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Vatandaşlarımızdan minik dostlarımız için oluşturduğumuz besleme istasyonlarını koruyup kollamalarını istiyoruz” diyerek, ihtiyaç olması halinde farklı noktalara da besleme istasyonu monte edilebileceğini ifade etti. İlerleyen günlerde besleme istasyonu sayısını daha da arttıracaklarını kaydeden Başkanımız Akay, “Ayrıca Çerkezköy Gönüllü Arama Kurtarma ekiplerince hazırlanan besleme kapılarını da tespit edeceğimiz uygun noktalara monte edeceğiz” dedi.

 Başkan Vahap Akay, “Özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için vatandaşlarımız da evlerinin önüne bir kap mama ve su koyarak destek olabilirler. Ayrıca araçlarımızı çalıştırmadan önce de, altında olması muhtemel minik dostlarımızın zarar görmemesi için kaputa vurmayı unutmayalım" ifadelerini kullandı.

İŞTE BESLEME İSTASYONLARIMIZ

Bağlık Mahallesi’nde  Efe Sokak’ta Belediye Tandır Fırını yanında, Muhtarlık Binası yanında ve Bağlık Mahalle ve Taziye Evi Tandır Fırını önünde; Cumhuriyet Mahallesi’nde Park ve Bahçeler Müdürlüğü yanında, Sağlık Ocağı girişi duvar önünde, Ay Işığı Sitesi yanında elektrik trafosu önünde ve Forest City-2 Sitesi Tomurcuk Anaokulu karşısında; Fatih Mahallesi’nde  Ambardere Mevki Çözüm Akademi Okulları giriş kapısı yanında, Adliye Otoparkı elektrik trafosu arkasında ve Baki Sokak’ta Alparslan Türkeş Parkı yanında; Fevzipaşa Mahallesi’nde  Namık Kemal Bulvarı Tır Garajı karşısında; Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde  Güven Sokak Kapalı Otopark Alanı araç girişi yanında, Şehit Doğan Çabuk Sokak Çocuk Parkı arkasında ve Dalyan Sokak Zabıta Noktası yanında; Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde Fatih Caddesi Fatih Kavşağı Parkı yanındaki trafo önünde ve Sayar Sokak’ta Çocuk Parkı yanındaki trafo önünde; İstasyon Mahallesi’nde  Poyraz Sokak’ta Recep Arif Gabralı İlkokulu karşısında çocuk parkı girişinde ve TESKİ Su Deposu yanında; Kızılpınar Mahallesi’nde  Kocameşe Piknik Alanı girişinde; Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde  Kumlugeçit Emlak Konutları arkasında Baran Sokak’taki elektrik trafosu yanında ve Sanayi Bulvarı Altınyıldız Fabrikası karşısındaki trafo yanında.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇERKEZKÖY'DE, SOKAK, HAYVANLARI, İÇİN, 21, BESLENME, İSTASYONU, OLUŞTURULDU, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı