Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 15:47
 
ÇOCUKLAR “AYDINLIK BİR ŞEHİR”İN RESMİNİ YAPTILAR
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (TREDAŞ) ilkokul çağındaki çocuklara enerji tasarrufu bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği “Aydınlık Bir Şehir” temalı resim yarışmasında dereceye giren isimler belli oldu.
Sanat Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (TREDAŞ) çocukların enerji tasarrufu kültürüyle yetişebilmesi için geçtiğimiz yıl ilk adımını attığı bu yıl 2.’sini düzenlediği “Aydınlık Bir Şehir” isimli resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler açıklandı.

Tekirdağ Emlak Konut Ergene Vadisi İlkokulu’ndan Uygar Gönüllü’nün birinci olduğu yarışmada, ikincilik ödülü Tekirdağ-Çorlu Bahçeşehir Koleji’nden Elif Kahraman’a, üçüncülük ödülü ise Edirne Abalar İlkokulu’ndan Aytaç Yılmazoğulları’na verildi. Aynı yarışmada Tekirdağ Mürefte İlkokulu’ndan Asya Sapanlı dördüncü olurken, Edirne Bahçeşehir İlkokulu’ndan Duru Uzunca da beşinci oldu. Yarışmada birincilik ödülü olarak bisiklet, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere Scooter, dördüncü ve beşinci olan öğrencilere ise tablet armağan edilecek.

Edirne, Tekirdağ, Kırklareli genelindeki resmi/özel tüm ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen resim yarışmasıyla çocukların enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirilmesi amaçlandı.

TREDAŞ, projeyle gelecek nesillerin büyüdüklerinde yaşadıkları alanın ve ülkemizin enerji tasarruflarına yön verebilmesi için farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇOCUKLAR, “AYDINLIK, BİR, ŞEHİR”İN, RESMİNİ, YAPTILAR,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı