Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 16:03
 
ÇOCUKLARDAN JİMNASTİK KURSUNA BÜYÜK İLGİ
Keşan Belediyesi’nin Kış Dönemi spor kurslarından olan Çocuk Jimnastik Kursu, 11 Ekim 2019 Perşembe akşamı başladı ve ilk gün yoğun bir ilgi gördü.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda, Keşan Belediyesi Spor Koordinatörü Mürüvvet Buruk tarafından verilen kurs, perşembe günleri 18.00-19.15 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

Çocuk jimnastik kursunun, çocukların fiziki ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağladığını belirten Buruk, “Tüm spor branşlarının temelini oluşturan jimnastik branşı, çocuklarda denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz, sinir-kas koordinasyonun gelişmesine büyük fayda sağlarken, vücudu bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırıyor.” dedi.

Temel jimnastik eğitiminin, çocukların kas kemik yapısının kuvvetlenmesine, sinir-kas koordinasyonunun mükemmel seviyeye ulaşabilmesine, bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanabilmelerine ve esneklik kazanabilmelerine büyük katkı sağladığına vurgu yapan Mürüvvet Buruk, “Spor kurslarında verilen eğitimler, daha sosyal ve dışa dönük bireyler ortaya çıkartıyor. Çocukların yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olabilmesini sağladığı gözlemlenebiliyor.” şeklinde konuştu.

Ailelerin spor bilincini, hem kendileri hem de çocukları için edinmelerini ve bu doğrultuda geç kalmadan harekete geçmeleri önerisinde bulunan Buruk, şunları dile getirdi: “Özellikle okul öncesi çocuklarda hareketliliği sağlayacak aktivitelerin yapılması, yaş dönemlerine göre hazırlanmış özel programlarla, doğal gelişimlerinin desteklenmesi gerekmektedir. Jimnastik öncelikle spor yapma kültürünü çocuklara aktardıktan sonra onlara en doğru aktivitelerin yapılması için bilinçli tercih imkanı sunmaktadır.”

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇOCUKLARDAN, JİMNASTİK, KURSUNA, BÜYÜK, İLGİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı