Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 17:33
 
ÇORLU BELEDİYESİ GİRİŞİNE DEZENFEKSİYON KABİNİ KURULDU
Çorlu Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı yeni önlemler alıyor. Vatandaşlar ve çalışanlar, giriş kapısının önüne yerleştirilen dezenfeksiyon kabininden geçerek belediyeye giriş yapıyor.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Dünyada ve yurt genelinde koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler dâhilinde Çorlu Belediyesi de gerekli tedbirleri almayı sürdürüyor. Çorlu Belediyesi hem vatandaşların hem de belediye personelinin sağlıklı bir ortamda bulunması amacıyla beş adet dezenfeksiyon kabini alarak belediye hizmet binalarına yerleştirdi. Kabinlerden bir tanesi de Çorlu Belediyesi ana hizmet binasının giriş kapısının önüne yerleştirildi. Belediyeye giriş yapmak isteyenler öncelikle dezenfeksiyon tünelinden geçiyor ve sonrasında belediyeye adım atıyor.

‘Halkımızın Sağlığı İçin Önlem Alıyoruz’

Sonrasında ise geçtiğimiz haftalarda başlatılan temassız ölçüm cihazı ile ateşi ölçme işlemi gerçekleştiriliyor. Görevliler tarafından çalışanların ve vatandaşların ateş ölçümü yapılarak sakıncalı bir durum olmaması halinde belediye binasına girişine izin veriliyor. Çorlu halkının sağlığı ve güvenliği için her türlü önlemi aldıklarını belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Koronavirüs salgını ile yurt genelinde mücadele ediyoruz. Panik yapmadan gerekli önlemleri alarak mücadelemize devam ediyoruz. Belediye ekiplerimiz aralıksız mahallelerimizi, sokaklarımızı, kentimizdeki hizmet binalarını ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Ek bir önlem alarak belediye hizmet binalarımıza dezenfeksiyon kabinleri yerleştirdik.

‘Vatandaşlık Görevimiz’

Çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz. Bizler bu denli yoğun çalışırken vatandaşlarımızdan da her zamanki gibi önemli bir ricamız var: Lütfen gerekli olmadıkça evlerinizden çıkmayın. Zaruri durumlarda ise çıkarken muhakkak maskenizi takarak çıkın. Bu hepimizin vatandaşlık görevi. Kendimizi ve çevremizdekileri korumak adına önlemlerimizi en üst düzeyde alalım.” şeklinde konuştu.

Çorlu Belediyesi ilçede gerekli tedbirleri sürdürmeye ve kurumlar arası iş birliği halinde çalışarak koronavirüs salgınıyla mücadelesini sürdürüyor.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, BELEDİYESİ, GİRİŞİNE, DEZENFEKSİYON, KABİNİ, KURULDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı