Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:23
 
ÇORLU BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME TEKNOLOJİK DESTEK
Çorlu Belediyesi eğitimin gelişmesi yönünde yaptığı teknolojik destekler ile çocukların ve gençlerin yanında olmaya devam ediyor.
Gündem Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Bilime destek ve yatırım yapmayı amaç edinen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Bilim ve Kültür Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret ederek öğrencilerle ve eğitmenlerle görüştü. Çorlu Belediyesi olarak çocuklarımızın bilimle iç içe bir eğitim sistemi içerisinde olmaları gerektiğini vurgulayan Başkan Sarıkurt, Çorlu Bilim ve Kültür Merkezi Müdürlüğü öğrencilerine 10 adet bilgisayar, 10 adet lazer yazıcı ve 2 adet üç boyutlu yazıcı desteğinde bulunduklarını belirtti.

Kaliteli, etkili ve kalıcı öğrenmelerin gerçekleşebilmesi için öğrenme-öğretme ortamlarında teknolojinin kullanılması gerektiği yönünde adımlar atmayı sürdüren Çorlu Belediyesi, okullarda teknoloji kullanımının yaygınlaşması için çalışmalarına devam ediyor.

Başkan Sarıkurt, “Teknolojik gelişmeler eğitim sürecinin yapısını değiştirmekte ve eğitim anlayışına farklı bir bakış açısı getirmektedir. Dolayısıyla teknolojinin eğitim ve öğretim uygulamalarındaki önemi sürekli artmaktadır. Çorlu Belediyesi olarak bizler de çocuklarımızın eğitim hayatında fark yaratmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Eğitime yapılan yatırım en önemli yatırımdır.” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, BELEDİYESİ'NDEN, EĞİTİME, TEKNOLOJİK, DESTEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı