Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 16:42
 
ÇORLU BELEDİYESİ'NİN AÇTIĞI KURSLARDA 15 BİN 206 KİŞİ EĞİTİM ALDI
Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 5 yıl içerisinde 26 bin 426 vatandaş kayıt oldu. 22 farklı branşta açılan kurslara katılan 15 bin 206 kursiyer meslek edinme ya da hobi amaçlı eğitimler alarak kişisel gelişimlerine katkı sağladılar.
Gündem Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Vatandaş odaklı, sosyal belediyecilik ilkelerini gözeten, eğitim ve öğretime önem veren Çorlu Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 7-13 yaş arası ve 16 yaş üstü kursiyerlere satranç, ahşap boyama, kurdele nakışı, iğne oyası, mental aritmetik, İngilizce, resim, Photoshop, halk oyunları, sanatsal mozaik, işaret dili, keçe sanatı, Illustrator, Brezilya nakışı, punch-koza-tel kırma, üç boyutlu kâğıt rölyef, Bulgarca, hediyelik eşya yapımı ve çocuk hobi grubu branşlarında verdiği eğitimlere devam ediyor.

Vatandaşlarımızın sosyalleşmelerinin yanı sıra aile ekonomilerine destek olmak, bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmak ve el becerileri ile sanatsal bilgilerini geliştirmek amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan meslek edinme ve hobi kurslarında son 5 yıl içerisinde 26.426 vatandaş kayıt oldu. 22 farklı branşta açılan kurslara katılan 15.206 kursiyer meslek edinme ya da hobi amaçlı eğitimler alarak kişisel gelişimlerine katkı sağladılar. Kursları başarıyla bitiren 5.606 vatandaş ise sertifika almaya hak kazandı.

Vatandaşların kurslara gösterdiği ilgiden son derece memnun olduğunu ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediyesi'nin farklı branşlardaki eğitimleri ile pek çok vatandaşımızın hayatına dokunduklarını söylerek şunları ifade etti: "Belediyelerin işi sadece alt yapı, üst yapı çalışmaları yapmak değil, aynı zamanda vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel alanlarda kendilerini geliştirmelerine de imkân sağlamaktır. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde pek çok farklı branşta verdiğimiz kurslarla hem vatandaşlarımızın kişisel gelişimlerine, sosyalleşmelerine katkı sağlıyor hem de aile ekonomilerine katkı sağlamalarına yol açıyoruz. Ücretsiz gerçekleştirdiğimiz kurslarımıza ilgisi olan tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz."

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, BELEDİYESİ'NİN, AÇTIĞI, KURSLARDA, 15, BİN, 206, KİŞİ, EĞİTİM, ALDI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı