Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 12:48
 
ÇORLU BELEDİYESİ PROJELERDE ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAK
Çorlu Belediyesi ve Namık Kemal Üniversitesi arasında Çorlu için yapılacak akademik çalışma ve projeler için görüşmeler başladı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Çorlu Belediye Meclisi, Çorlu için hazırlanacak çevre, trafik, kentleşme, alt yapı gibi konularda problemlerin tespiti, analizi ve problemlerin çözümü konusunda gerçekleştirilecek akademik çalışma ve projelerle ilgili olarak ayrılacak destek fonuyla birlikte protokol imzalanması için Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'a yetki verdi.
Başkan Sarıkurt yetki kapsamında ilk adımı atarak Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer'i makamlarında ziyaret etti.
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ziyaretlerde yaptığı açıklamada, bilimle iç içe, yeni nesil belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini ifade ederek, "Belediye Meclisimizce 4 Eylül 2019 Çarşamba günü 2019/127 sayılı kararı ile Çorlu'muz için hazırlanacak çevre, trafik, kentleşme, alt yapı gibi konularda problemlerin tespiti, analizi ve problemlerin çözümü konusunda gerçekleştirilecek akademik çalışma ve projelere fon ayılması yönünde karar aldık.
"Çorlu'muz İçin İş Birliği Zamanı"
Çorlu Belediyesi olarak bilimle iç içe, yeni nesil belediyecilik anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kararı tüm meclis üyelerimizle oy birliği ile aldık. Şehrimizin geleceğine katkı koyacak bu karara imza atan tüm meclis üyelerimize teşekkür ederim.
Şimdi Çorlu'muz için iş birliği zamanı. Değerli bilim insanlarımızla birlikte kentimiz için çok önemli ve değerli çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Hazırlayacakları projeler ve akademik çalışmalar için şimdiden teşekkür ediyorum. En büyük hedefimiz; Çorlu'muzun daha çağdaş, insanlarının yaşamaktan mutlu oldukları, huzurlu bir kent yaratmak. Bunu başardığımız sürece Çorlu'muzu geleceğe taşımış olacak ve yarınlarımızı teminat altına almış olacağız." dedi.
Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer de bu karar ile birlikte üniversitenin kent hayatına dahil edilmesinden dolayı memnun olduklarını ve Çorlu Belediyesi ile iş birliği içerisinde çalışacaklarını ifade ettiler.
Öte yandan Başkan Sarıkurt ziyaretler sırasında Çorlu Belediye Meclisi tarafından alınan meclis kararını Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr Lokman Hakan Tecer'e takdim etti.
 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, BELEDİYESİ, PROJELERDE, ÜNİVERSİTE, İLE, İŞBİRLİĞİ, YAPACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı