Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 20:47
 
ÇORLU BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
Koronavirüs ile mücadele konusunda ilk günden bu yana şehir genelinde temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini aralıksız sürdüren Çorlu Belediyesi, gelen ihbarları değerlendirerek sokaklarda yaşayan can dostlarımızı yalnız bırakmıyor.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Şehrin birçok noktasında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için çalışmalarını sürdüren Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Geçici Hayvan Bakımevi görevlileri, koronavirüs tedbirleri kapsamında yaşanan olumsuzlukların önüne geçebilmek için çalışıyor. Soğuk ve yağışlı havanın etkisini artırmasıyla birlikte Çorlu genelinde pek çok besleme noktasında bulunan sokak hayvanlarını düzenli olarak beslemeye devam ediyor.

‘Periyodik Olarak Besleme Yapılıyor’

Geçici Hayvan Bakımevi ekiplerinin sokak hayvanlarını düzenli bir şekilde beslediğini söyleyen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ülke olarak zorlu bir süreçten geçildiğini belirterek,  “Koronavirüse karşı ülke olarak adeta bir seferberlik halindeyiz. Tüm ekiplerimiz canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Şehrimiz genelinde virüsün yayılımının önüne geçebilmek için ilk günden itibaren ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiren ekiplerimizin yanı sıra Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Geçici Hayvan Bakımevi ekiplerimiz de can dostlarımızı unutmadı. Ekiplerimiz periyodik olarak şehrimizin muhtelif yerlerinde sokakta yaşayan dostlarımız için besleme noktaları oluştururken aynı zamanda vatandaşlarımızdan gelen talepleri de değerlendirerek çalışmalar yürütüyor.

‘Veterinerlik Hizmeti Veriyoruz’

Öte yandan can dostlarımızın sadece beslenme ihtiyaçlarını karşılamıyoruz. Onlar için veterinerlik hizmeti de veriyoruz. Bu süreç içerisinde dostlarımızın yanında olabilmek için yoğun tempoyla çalışıyoruz. Yiyecek bulmakta zorlanan tüm sokak hayvanlarının yanındayız. Değerli vatandaşlarımız sokaktaki can dostlarımızı düşünmesinler, biz elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyoruz." dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, BELEDİYESİ, SOKAK, HAYVANLARINI, UNUTMADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı