Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 11:58
 
ÇORLU'DA 29 EKİM COŞKUSU
Çorlu Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Yürüyüşü ve Ziynet Sali konseri düzenlendi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla Çorlu Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü, Çorlu halkının yoğun katılımı ile gerçekleşti. Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşü, Çorlu Şehitliği önünden başlayıp S. Omurtak Caddesi'nden devam ederek Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, evlerinden ve iş yerlerinden Türk bayrakları ile desteklediği Cumhuriyet Yürüyüşü binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. yıl dönümünde Cumhuriyet Yürüyüşü'ne katılan herkese teşekkür ederek tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
Birbirinden Güzel Şarkılar Seslendirdi
Kortejin ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda Ziynet Sali sahne aldı. Binlerce kişinin katıldığı konserde halkımız Ziynet Sali'nin seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar ve marşlar eşliğinde Cumhuriyetimizin 96. yılını coşkuyla kutladı.
Konser öncesinde halka seslenen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen dev bir çınar olan Cumhuriyetimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği en kıymetli hazinemizdir. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu topraklar üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacak, nesilden nesile aktarılacak ve Türk milletinin ellerinde daha da yücelecektir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, yüceltmek, gelecek nesillere taşımak; Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarına, bu uğurda nice bedeller ödeyen milletimize karşı tarihi sorumluluğumuzdur.
'Aydınlık Gelecekler Bizimle Olsun'
Bu sorumluluğun bilinci ile 'Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir.' diyen ve Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere emanet eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda daima ilerleyeceğimize söz veriyoruz. En güzel bayramımızı kutlamak için bugün burada bulunan; bu gururu, bu coşkuyu bizlerle birlikte yaşayan siz sevgili Çorlulu hemşehrilerim; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun! Aydınlık gelecekler bizimle olsun!" dedi. Başkan Sarıkurt'un ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun Çorlu halkına seslendi ve tüm Çorlulular'ın ve Tekirdağlılar'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
Hep Birlikte İzmir Marşı'nı Seslendirdiler
Konuşmaların ardından sevilen sanatçı Ziynet Sali sahneye çıkarak birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi. Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Ziynet Sali'ye çiçek takdim etti ve takdimin ardından hep birlikte sahnede İzmir Marşı'nı seslendirdiler. Sonrasında günün anısına özel özçekim gerçekleştirdiler.
Yaklaşık 2 saat sahnede kalan sanatçı Ziynet Sali, sevilen şarkılarını seslendirerek Çorlulular'a unutulmaz bir Cumhuriyet Bayramı yaşattı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU'DA, 29, EKİM, COŞKUSU,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı