Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 00:39
 
ÇORLU'DA 773 DÖNÜME MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ KAMPÜSÜ KURULUYOR
Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof.Dr. Mümin ŞAHİN, gazetecilere Çorlu Mühendislik Fakültesi’nin yeni kampüs alanını anlattı. Kampüs 773 dönüm alan üzerine kurulacak. Kampüste eğlence, dinlenme, piknik ihtiyaçlarının karşılanabildiği, günübirlik kullanıma yönelik olarak hizmet veren büfe, yemekhane ve spor alanları vb. tesisler alacak.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi yeni kampüs alanı tanıtımının yapıldığı toplantıda Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Lokman Hakan TECER de bulundu.

Arazi bütünleştirme çalışmalarının tamamlandığı müjdesini veren NKÜ Rektörü Prof.Dr. Mümin ŞAHİN, yaptığı sunumda Çorlu Mühendislik Fakültesi’nin mevcut durumu, planlanan bölgenin konumu ve ilçe merkezine mesafesi ile jeolojik ve demografik özelliklerine değindi. Rektör Prof.Dr. Mümin ŞAHİN, “Çorlu ilçesinin nüfusu, yaşanan sanayileşme süreciyle birlikte hızlı bir şekilde göç alarak artmıştır. Yaklaşık 5 yıllık sürede, mevcut kent nüfusunun 2,5 katına çıkacağı da öngörülmektedir. Bu sebeple Çorlu ilçemiz üniversitemize ait çok daha büyük, sosyal tesisleri olan halkına daha iyi hizmet sunabilecek bir kampüsü hak etmektedir. Planlama alanında üniversitemiz için ayrılmış olan alanımız 773.392 m2 dir. Bu da mevcut alanın yaklaşık %39’una karşılık gelmektedir. Üniversite alanında Emsal=1.50 Yençok=6 kattır. Üniversite alanında emsal, rekreasyon alanı da dahil edilerek hesaplanmaktadır” sözlerini kaydetti. Çorlu Mühendislik Fakültesinin rekreasyon alanına komşu olacağı müjdesini veren Rektör ŞAHİN, “Yüksek öğretime hizmet vermek üzere kamuya veya gerçek veya tüzel kişilere ait; açık ve yeşil alan ihtiyacı başta olmak üzere, eğlence, dinlenme, piknik ihtiyaçlarının karşılanabildiği, günübirlik kullanıma yönelik olarak hizmet veren büfe, yemekhane ve spor alanları vb. tesisler alacaktır” bilgisini verdi.

Üniversiteye ve Çorlu’ya yakışır bir kampüs alanının oluşturulacağına değinen Rektör ŞAHİN, “Bugün itibariyle kampüs alanımız 773.392 m2 ‘lik bir alanda toplanmıştır. Bu sayede yeni eğitim öğretim alanları, sosyal tesisler, lojmanlar, kafeteryalar, yeşil alanlar artık hayata geçirilebilecektir” ifadelerine yer verdi.

Prof.Dr. Mümin ŞAHİN sunum sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayarak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerinin, personelinin ve bölge halkının bilimsel veriler ışığında sosyal ve kültürel çalışmalar ile her zaman hak ettiği değeri onlara vermek için birçok proje üzerinde çalıştıklarını ve bu gaye ile yol aldıkları bilgisini vermesi ile toplantı son buldu.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU'DA, 773, DÖNÜME, MÜHENDİSLİK, FAKÜLTESİ, KAMPÜSÜ, KURULUYOR, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı