Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 15:25
 
ÇORLU'DA METRUK BİNALAR YIKILIYOR
Çorlu Belediyesi kentte sahipleri tarafından terk edilmiş, kullanılmayan ve tehlike arz eden metruk yapıların yıkımına yönelik çalışmalarını sürdürürken, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, kurumlarla iş birliği yaparak metruk binalarla mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Vatandaşların endişelerini ortadan kaldırmayı amaçlayan Çorlu Belediyesi, mahalle halkının güvenliğini korumak ve daha yaşanabilir bir çevre oluşturmak amacıyla mahalle muhtarları ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucu metruk yapıların yıkımına devam ediyor. Metruk yapıların zamanla madde bağımlıları tarafından mesken tutulduğunu ve bu durumun çevre sakinlerinin huzurunu, can ve mal güvenliğini tehdit eder hale geldiğini dile getiren ve metruk yapıların yıkımının 4 farklı yol ile gerçekleştirildiğini belirten yetkililer, “Öncelikle metruk yapının belediye başkanlığımızca tespit edilmesi ya da resmi kurumlardan (İlçe Emniyet Müdürlüğü, Muhtarlık, vb.) gelen talepler doğrultusunda yıkılması için gerekli çalışmalara başlanıyor. Bunların yanı sıra yapı sahibinin kendi talebini ya da vatandaşların şikâyetini de dikkate alıyoruz. Araştırmaların ve çalışmaların tamamlanmasının ardından yıkılması için çalışmalara başlıyoruz.” ifadelerine yer verdiler.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt metruk yapıların halk için tehdit oluşturduğunu belirterek, “1 Ocak 2019 - 31.09.2019 tarih aralığında toplam 74 adet metruk yapı hakkında işlem yapıldı ve bu yapılardan 24 tanesinde gerekli işlemlerin uygulanmasının ardından yıkıldı. 17 metruk yapı ise yapılan tebligatlar sonucu yapı sahibince yıkıldı. Bunların yanı sıra 4 metruk yapının yıkım ile ilgili yasal süreci devam ederken 28 adet metruk yapı da sahipleri tarafından güvenli hale getirildi.

Metruk yapılara karşı muhtarlarımız ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlarımızdan da kentimizin huzuru ve güvenliği için çevrelerinde bulunan bu tür terk edilmiş binaları bildirmelerini rica ediyorum. Belediyemiz ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’müzün çalışmalarıyla yıkım için gerekli görülen binaların çevresinde güvenlik önlemlerini alıyoruz ve yıkım işlemini gerçekleştiriyoruz. Çorlu’muzu daha güvenli, daha yaşanılası bir kent yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

...
Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU'DA, METRUK, BİNALAR, YIKILIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı