Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 11:49
 
ÇORLU'DA TEKSTİL SENDİKASINA OPERASYON: 21 KİŞİ GÖZALTINDA
Polis, Çorlu'da tekstil işçileri sendikasını bastı. Çorlu ve Çerkezköy'de yapılan operasyonlarda 21 kişinin gözaltına alındığı öne sürüldü.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası Çorlu Şubesi, sendikalarının basıldığını belirterek gözaltına alınan işçilerin serbest bırakılmasını istedi.

Sendikada yapılan açıklama şöyle, "Dün sabah gerçekleştirilen operasyonla sendikamızın Çorlu temsilciliği basılmış ve sendika yöneticilerimiz, Bağımsız Kadın Birliği ve Tüm Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası üyesi işçilerin de arasında olduğu toplam 21 kişi gözaltına alınmıştır. Bu sabah temsilciliğimizi açmaya gittiğimizde, her tarafın dağıtılarak arama yapıldığını fark ettik. Resmî evraklarımızdan basılı tüzüğümüze, teknik ekipmanlarımızdan bayraklarımıza bir dizi eşyaya el konulmuştur. Bununla da yetinilmemiş, kadın işçilerin örgütlü mücadelesini vurgulayan dövizlerimiz dahi parçalanmıştır.

İşçi sınıfına dönük saldırıların arttığı şu günlerde devrimci işçileri baskı altına almaya çalışmaktalar. Sermaye devleti, İşçi ve emekçileri açlığa, yoksulluğa terk etmektedir.

Biz, devrimci sınıf sendikacılığı ilkesini benimsemiş ve mücadelemizin ana ilkesi haline getirmiş bir sendikayız. Sermaye devletinin istediği bir sendika olmadığımızdan kaynaklı temsilciliklerimiz basılıyor. Onlara icazet etmediğimiz için, işçi sınıfına dönük saldırılarına karşı mücadele çağrılarını yükselttiğimiz için, gözaltılar ve baskılar yaparak sesimizi kısmaya çalışıyorlar. Sermaye devletinin pervasızca saldırıları karşında Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası olarak boyun eğmeyeceğiz. Baskılar, gözaltılar yaparak bizleri sindirebileceklerini zannediyorlarsa, yanılıyorlar!

Sermaye devletinin saldırılarına karşı duyarlı kamuoyunu ve tüm işçi ve emekçileri sendikamızın Çorlu temsilciliğine davet ediyoruz.

Bugün sermaye iktidarı içine girdiği çok yönlü krizden çıkabilmek için tüm faturayı işçilerin, emekçilerin üstüne yıkıyor. Kriz bahanesiyle her gün işten atma haberleri, ücretlerden, çalışma koşullarına kadar birçok fabrikadan hak gaspları haberleri alıyoruz. Açıklanan Yeni Ekonomi Programı’ndan (YEP) da anlaşılıyor ki bu saldırılar artarak devam edecek. Ve sermaye iktidarı da bu saldırılarını kolayca hayata geçirmek için önce işçilerin örgütlerine ve öncülerine, beraberinde işçilerin her türlü hak alma eylemine saldıracak, baskısını daha da artıracak ve sindirmeye çalışacaktır. Ancak güneş balçıkla sıvanmaz. Baskıyla, zorbalıkla ne işçi sınıfının haklı ve meşru mücadelesinden bizleri alıkoyabilirsiniz, ne de işçileri bu cehennemde yaşamaya mahkum edebilirsiniz.

Sermaye devletinin gerçekleştirdiği bu saldırı karşısında boyun eğmeyeceğiz. İşçi ve emekçilere geleceksizliği, yoksulluğu dayatanlara karşı mücadelemizi büyüterek sürdüreceğiz.

Gözaltına alınan arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır!"

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU'DA, TEKSTİL, SENDİKASINA, OPERASYON:, 21, KİŞİ, GÖZALTINDA, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı