Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 13:42
 
ÇORLU'DA TEMİZLİK PERSONELİNE EĞİTİM VERİLDİ
Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeline yönelik olarak düzenlenen eğitimler devam ediyor. Personele son olarak iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Meslek hastalıkları, iş kazaları, temizlik işlerinde sağlık riskleri ve kişisel hijyen konularında düzenlenen ve İşyeri Hekimi Dr. Selvinaz Akın tarafından verilen eğitim semineri Çorlu Belediyesi Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi.

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden 163 personelin katıldığı seminer ile ilgili olarak açıklamada bulunan ve temizlik işlerinin tehlikeli iş grubuna girdiğini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Bu konuda belediye olarak personelimizi iş ve işçi sağlığı konularında düzenli olarak eğitiyor ve bilgilendiriyoruz. Çorlu Belediyesi olarak önceliğimiz çalışan personelimizin görev yaptığı alanlarda iş sağlığı ve güvenliğidir. Dolayısıyla iş sağlığı ve güvenliği kapsamında verilen eğitimleri önemsiyor ve düzenli aralıklarla yeniliyoruz. Çalışan personelimizin sağlığını ve güvenliğini düşünmek bizim en önemli sorumluluklarımızdandır. Çalışanlarımızdan da dün olduğu gibi bundan sonrada iş sağlığı ve güvenliğine dikkat etmelerini talep ediyorum. Eğitimlerimize farklı iş kollarında görev yapan personelimize yönelik olarak devam edecek, personelimizi yeni kanun ve yönetmelikler hakkında bilgilendireceğiz" dedi.

Seminer iki gün boyunca devam ederken, eğitim kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı hakkında da bilgiler verildi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU'DA, TEMİZLİK, PERSONELİNE, EĞİTİM, VERİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı