Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 16:35
 
ÇORLU’DA YETKİLİLERİN VURDUMDUYMAZLIĞI ÇİLEYİ DAHA DA BÜYÜTÜYOR
Çorlu’da şehir içine girmesi yasak olan otobüs ve TIR sürücüleri ana cadde üzerine park ediyor ve bazı yollara girişi engelliyor. Çorlu’da yetkililerin vurdumduymazlığı trafik çilesini daha da büyütüyor. Bazı vatandaşlar, "Çorlu'da trafik polisi ve trafik zabıtası yok mu?" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Haberi


 

İZZET MEDE – Trafik çilesinin sürdüğü Çorlu’da yetkililerinde vurdumduymazlığı nedeniyle çile daha da büyüyor.

Trafik polisi ile trafik zabıtasının yetersizliği ve ilgisizliği nedeniyle kanunen şehir içine girmesi yasak olan büyük araç sürücüleri de kimseyi takmayarak şehir içine girdikleri gibi, ana cadde üzerlerinde park bile ederek trafiği tıkıyor.

Normalde şehir içine girmesi bile yasak olan bir TIR bugün Çorlu’nun en işlek yerlerinden biri olan Atatürk Bulvarı’nda yaya geçiş çizgisine park etti. Koca TIR yasaları takmadığı gibi altta geçen bir yolun bir kısmını da kapattı. Saatlerdir park eden TIR’a müdahale eden bir yetkili çıkmadı.

 Vatandaşlar bu durumun Çorlu’nun hemen hemen her yerinde yaşandığını belirterek, ”Yetkililerin görevini yapmadığını bilen sürücüler istediği yere park ediyor. Zaman zaman kaldırımlara bile park ederek yayaların geçmesine engel oluyorlar. Eskiden trafik görevlileri genelde Omurtak Caddesi’nde trafiğe müdahale ederler bizde ‘Çorlu sadece Omurtak Caddesi’nden ibaret değil diğer caddelerle de ilgilenin’ diye kızardık. Ancak artık Omurtak Caddesi’nde bile zaman zaman benzer durumlarla karşılaşıyoruz. Çorlu’nun makamlarında oturan yetkililere değil emrindeki birimleri çalıştıracak yetkililere ihtiyacı var. Bu kadar da olmaz!” dedi.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU’DA, YETKİLİLERİN, VURDUMDUYMAZLIĞI, ÇİLEYİ, DAHA, DA, BÜYÜTÜYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı