Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 14:39
 
ÇORLU MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇORLU'NUN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYACAK
Çorlu'yu yarınlara hazırlayacak ve daha çağdaş bir şehircilik yaratacak adımlar atabilmek, ulaşım, içme suyu, çevre problemleri ve teknolojik alt yapı gibi birçok konuda akademik çözümler ortaya koyabilmek için Çorlu Belediyesi ve Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi arasında 'İş Birliği Protokolü' imzalandı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ -  Çorlu Belediyesi Eğitim ve Seminer Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum, Güner Çetin, Özcan Veysel Tunçcan, Oktay Çolpan ve İbrahim Turgut Bolat, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri katıldı.
"Bir İlki Gerçekleştiriyoruz"
                İmza töreni öncesinde konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; Çorlu halkına sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda katkı sağlayacak olan projeleri hayata geçirecek olan bu çalışmanın Çorlu'da ilk defa gerçekleştirildiğini belirterek, "Çorlu'muz için bugün uzun yıllar sonra bir ilki gerçekleştiriyoruz. Çorlu'muz için ortaklaşa bir çalışma başlatılmış olduk. Belediye Meclisimizde Çorlu'muz için hazırlanacak çevre, trafik, kentleşme, alt yapı gibi konularda problemlerin tespiti, analizi ve problemlerin çözümü konusunda gerçekleştirilecek akademik çalışma ve projelere fon ayılması yönünde oy birliği ile karar almıştık. Bugün gelinen noktada ilk adımı attık.
"Projeler Bilimsel Ve Akademik Yöntemlerle Hazırlanacak"
                Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi'nin siz değerli öğretim üyeleri ile birlikte Çorlu'muzu geleceğe taşıyacak projelere imza atacak olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Şehrimizde ulaşım, içme suyu, çevre problemleri ve teknolojik alt yapı gibi birçok konuda çözümler ortaya koyacak çalışmaların bilimsel ve akademik yöntemlerle hazırlanacak olması şehrimize değer katacak. Birçok akademisyenin şehrimizin farklı problem alanlarında çözümler ve tespitler için bilimsel proje tekliflerini sunacak olması Çorlu'muz için hedeflediklerimizin gerçekleştirilmesinde çok büyük öneme sahip olacak.
"Mutlu Bir Şehir Yaratmak İçin Çalışıyoruz"
                Çorlu'muzda yaşayan değerli bilim insanlarımızın hazırlayacağı akademik çalışmalar ile birlikte şehrimiz için oldukça önemli ve değerli çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Yürütecekleri çalışmalar için şimdiden teşekkür ediyorum. Halkımızın mutlu ve huzurlu olarak yaşadığı bir şehir yaratmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz." dedi.
"Fakülte Yönetim Kurulu Onayından Geçen Projelerin Sunumu Gerçekleştirildi"
Yapılan konuşmaların ardından Çorlu Belediyesi ve Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi arasında 'İş Birliği Protokolü' imzalandı.
İmza töreninin sonunda Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri hazırladıkları Fakülte Yönetim Kurulu onayından geçen taslak proje fikirlerini slayt gösterisi eşliğinde sunarken, projeler hakkında bilgiler aktardılar.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, MÜHENDİSLİK, FAKÜLTESİ, ÇORLU'NUN, SORUNLARINA, ÇÖZÜM, ARAYACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı