Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 12:42
 
ÇORLU TSO'DAN ESNAFA HALKBANK KREDİSİ MÜJDESİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Halk Bankası arasında üst protokolü imzalanan, tedarik zinciri içinde yer alan alıcı ve satıcı firmaların ticari hayatlarını kolaylaştırarak esnek vade ve taksit imkânlarıyla güvenli ticaret sistemi ve tahsilat olanağı sağlayan Paraf KOBİ Kredi Kartı Güvenli Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda (Çorlu TSO) imzalandı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon işletme yararlanabilecek. 

İmza protokolüne; Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan ve HalkBank Yeni Çorlu Şube Müdürü Kevser Gezer katılım sağladı.

Üyelerimiz Güvenli Bir Şekilde Ticaret Yapabilecektir

Protokol töreninde konuşan Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Çatı kuruluşumuz olan TOBB ve Odamız olarak, içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde üyelerimizin faydaları adına yürüttüğümüz çalışmalarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Yapılan protokol kazan-kazan anlayışının bir örneğidir. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vadelendirmeyle yapacaktır. Yani kısaca, mal almak gerekince bu kartla para ödemeden satın alma yapılıyor. Satıcı da bu kimdir diye endişe etmeden, malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil edecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı, nakit akışlarını rahatlatacak." Paraf KOBİ Kredi Kartı üyelerimize başka indirim ve avantajlı kampanyalar da sunacaktır. Herhangi bir sektör ayrımı olmaksızın, tedarik zinciri içinde yer alan alıcı ve satıcı konumdaki Oda üyelerinin, güvenli biçimde ticaretlerini yapabilmelerinin önünü açan bu protokolün tüm üyelerimize hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.

Protokol, Kart Sahiplerine Yapacakları Satın Alımlarda, Esnek Taksit ve Vade İmkanı Sağlayacak

Paraf KOBİ Kredi Kartı ile ilgili bilgiler veren HalkBank Yeni Çorlu Şube Müdürü Kevser Gezer; “Bu anlaşmanın kartı, üzerinde TOBB logosu da bulunan Paraf KOBİ Kredi Kartı olacak. TOBB logolu Paraf KOBİ Kredi Kartı, sahiplerine yapacakları satın alımlarda, esnek taksit ve vade imkanı sağlayacak. Diğer tarafta da Paraf KOBİ POS, üye iş yerlerine özel avantajlı POS fiyat modeli sunacak. TOBB üyesi alıcı ve satıcılar arasındaki nakit akışını düzenleyecek olan bu hizmetlerimizle, tedarik zincirinde tüm ticari işlemler Halkbank güvencesi ve Paraf avantajlarıyla gerçekleştirilecektir.” İfadelerini kullandı.

Paraf KOBİ Kredi Kartının satıcı ve alıcı firmalar için sağladığı avantajlar;

  • Satıcı firmalar, peşin, taksitli veya vadeli mal ve hizmet satışı ve müşterilerin nakit döngülerine göre 4 farklı modelde çoklu vadede POS ile satış yapma imkanı elde edecek.
  • Para transferi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın yapılması sayesinde operasyonel risk ve finansman maliyetleri ortadan kalkacak.
  • Sadece satıcı firma özelinde kullanılabilecek özel Paraf Ticari Kredi Kartı limiti ile satıcı firmaların tahsilatları güvence altına alınacak. Gerektiğinde kapalı devre çalışan, sadece üye iş yerinde geçerli limit tanımı ile müşteri sadakati sağlanacak.
  • POS satışlarından oluşan tutarların teminat olarak kabul edilmesiyle daha uygun maliyetli kredi imkanının yanı sıra muhasebe ve kayıt kolaylığı tanınacak.
  • Alıcı firmalar ise finansmana kolay erişim imkanı sağlarken, maliyetsiz, vadeli mal alma fırsatı elde edecek.
  • Mal ve hizmet alımlarında 540 güne varan taksit, vade veya esnek vade imkanının yanı sıra kredi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile kolay ve uygun maliyetli ticaret imkanı sağlanacak ve nakit taşıma riski gibi operasyonel riskler ortadan kalkacak.
  • Alıcılar, mal alım ve ödeme kayıtlarını düzenli olarak takip etme ve muhasebeleştirme kolaylığı elde edecek.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, TSO'DAN, ESNAFA, HALKBANK, KREDİSİ, MÜJDESİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı