Haber Detayı
14 Şubat 2021 - Pazar 23:08
 
ÇORLU TSO'DAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE 100 TABLET HEDİYE EDİLDİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan ‘Küçük Parmaklar’ tablet kampanyası kapsamında; Pandemi döneminde uzaktan eğitime katkıda bulunmak amacıyla, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 75 adet Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, 15 adet Ergene Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, 10 adet Marmaraereğlisi Milli Eğitim Müdürlüğü’ne toplamda 100 adet tablet ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere imzalanan protokol ile teslim edildi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Protokol; Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ömer Yıldırım, Marmaraereğlisi İlçe Milli Eğitim Müdürü Eşref Hızlı ve Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan tarafından imzalandı.

Konu hakkında açıklama yapan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Bilindiği üzere; Salgınla mücadele kapsamında, yaklaşık bir yıla yakın bir süredir yüz yüze eğitime ara verildi. Uzaktan eğitim sistemine geçildi. Online eğitim sürecinde; T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu çalışmalar çok başarılıydı. Uzaktan eğitimin gereklilikleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden internet erişimi olmayanların yanı sıra, tableti ya da  bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz de bulunmaktadır.  Bu sebeple, uzaktan eğitim sürecine devam eden öğrencilerimize imkanlar dahilinde tablet desteği sağlayarak bir nebze de olsa katkıda bulunmaya çalıştık. Dün olduğu gibi bugün de öğrencilerimizin yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın eğitiminden ve gelişiminden hepimiz sorumluyuz. Bugünün küçük parmakları bir gün ülkemizin geleceğine imza atacaklar. Kendilerine bu zor dönemde başarılarla birlikte, pandemi sürecini geride bıraktığımız sağlıklı günler diliyoruz” dedi.   

Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı;  “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.  Tablet bilgisayarların öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, zihin açıklığı ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, TSO'DAN, İHTİYAÇ, SAHİBİ, ÖĞRENCİLERE, 100, TABLET, HEDİYE, EDİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı