Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 03:23
 
ÇORLU TSO İLE NKÜ ARASINDA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) ve NKÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. arasında üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - İmza törenine; Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, NKÜ Rektör Yrd. Sn. Prof. Dr. Bülent Eker katılımda bulundular.

Konu hakkında açıklama yapan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Söz konusu protokolle, Üniversite ve sanayi arasında kurulacak işbirliklerinin birlikte ele alınması, karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirilmesi, sanayicilerin yapacağı Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversitenin bilgi birikiminden yararlanmasını tesis etmek amacıyla  taraflar arasında sağlıklı bir iletişim ve bölge ekonomisini geliştirecek işbirliğinin sağlanmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.  

 Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda NKÜTEK İrtibat Ofisi adı altında bir temas noktası oluşturulacağını söyleyen İzzet Volkan; “NKÜTEK, teknolojik yenilik, tasarım, sistem entegrasyonu, sertifikasyon ve  Ar-Ge gibi alanları da kapsamak üzere; Üniversite ve Odamıza kayıtlı firmalara ilişkin tüm konularda ulusal ve uluslararası fon programlarına yönelik proje geliştirme ve yürütme konularında firmalara işbirliğinde hizmet verecektir. Üniversite-Sanayi işbirliğine ek olarak; Odamıza kayıtlı firmaların ürettikleri ürünlerin  test ve analizlerini NKÜ Merkezi Araştırma Laboratuvarı (NABİLTEM)’de yaptırılması için indirim protokolü de imzalanmıştır. Odamız üyelerine NABİLTEM’den alınacak hizmetler karşılığında mevcut piyasa koşullarına %50 indirim gerçekleştirilecektir. Üyelerimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ÇORLU, TSO, İLE, NKÜ, ARASINDA, TEKNOLOJİ, GELİŞTİRME, İŞBİRLİĞİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı