Haber Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 14:31
 
ÇORLU TSO BİNASINA GÖRKEMLİ AÇILIŞ
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın (Çorlu TSO) 2014 Haziran Ayı'nda temelleri atılan Yeni Hizmet Binası'nın açılışı 9 Mayıs 2016 Pazartesi günü gerçekleştirdi. Çorlu TSO binası Türkiye'nin en güzel ve fonksiyonlu binalarından biri oldu.
Ekonomi Haberi


 Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün, Meclis Başkanı İsmail Güleroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri'nin hazır bulunduğu açılış törenine; AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Marmaraereğlisi Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Serkan Gürzsoy, İlçe Emniyet Müdürü Aykut Efe, Mahalle Muhtarları, Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, Çorlu TSO Üyeleri ve  basın mensupları katılımda bulundu.

            Milletvekili Metin Akgün; "Çorlu TSO`nun temelini atarak bugüne getiren  herkese teşekkür ediyorum"

            Gerçekleşen açılış töreninde konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün: “Binanın kapısından girmeyi bize nasip eden Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün`e, Yönetim Kurulu Üyelerine, teşekkür ediyorum. 1958 yılında yani benim doğduğum tarihte Çorlu TSO`nun temelini atarak bugüne getiren  herkese teşekkür ediyorum.Biz Enis Başkanım ile yeni seçildiğimiz gibi bir karar aldık. Bu kararımız satın aldığımız arsamıza bina yapma kararıydı. Birlikte bereket, ayrılıkta azap vardır. Biz o birlik ve beraberliği ilk andan itibaren bütün Meclis Üyelerimizle, Yönetim Kurulu Üyelerimizle sağladık. Bir dakikalık zaman zarfında burayı yapma kararı aldık. Bu bina üyelerin daha pratik işler yapılabilmesi için toplam 6.000'in üzerinde üyemize, 1.476 fabrikamıza daha iyi hizmet verebilmek için yapmak istedik. Ben çok yer gezdim. En güzel oda binalarından biri Kocaeli`dir. En son Kocaeli binasına da gittim. Bugün burada bakıyorum ki, Türkiye genelinde gerçekten parmak ısırtacak, dudak uçuklatacak bina sizlerin huzuruna getiriliyor. Açılış, Çorlu ve Trakya`ya hayırlı olsun" dedi.

            Çorlu Kaymakamı Kılıç; "Çorlu, sadece Trakya`nın değil tüm Türkiye için önemli konumdadır"

            Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Bu açılış o kadar güzel açılış ki hep birlikte bir olmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyerek; "Bu binanın temel atma töreni Haziran ayında yapılmış, ben Çorlu`daki görevime Eylül ayında başladım. Açılış töreninin benim kaymakamlık dönemimde olması benim için ayrı bir mutluluk. Çorlu, sadece Trakya`nın değil tüm Türkiye için önemli konumdadır. Bölge sürekli gelişiyor, nüfusu artıyor, sanayisi gelişiyor. Çorlu her şeyin en güzeline layık. Çorlu Ticaret ve Sanayi Odamız, Türkiye genelindeki odaların içerisinde 11. sırada ancak sanayi açısından değerlendirdiğimizde ilk 4 içerisinde. İçinde 5 tane OSB yer alıyor. Bölge olarak Çorlu TSO Ergene ve Marmaraereğlisi ilçelerini de kapsıyor. Çorlu`da yakın zamanda,Çorlu Hükümet Konağı`nın yeni binası açılacak. Kaymakamlık binası bu bölgede olacak, Adliye Sarayı binası bu bölgede olacak. Diş Hastanesi çok yakın bölgede, Endüstri Meslek Lisesi`nin yeni binası yapılıyor. Okullar bölgesi burada. Çorlu 55 ilden daha büyük ilçe, dolayısıyla her şeyin en güzeline  layık. Çorlu`nun hem sporda hem kültürde hem eğitimde hem de diğer tüm alanlarda en üst seviyede olması, bu gücümüz varken yapılabilmeli. Açılışa katılan herkese, binanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

            Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; "Yeni Hizmet Binası Çorlu'ya Büyük Katkılar Getirecektir"

            Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, gerçekleştirdiği konuşmada; “Bu binanın temelinin atıldığı günde de törende yer almıştım. Bu kadar kısa sürede tamamlanmasından dolayı mutluyum. Demek ki özel sektöre özenmek gerekiyor. Uzun zamandır tamamlanması gereken yatırımların tamamlanmadığı bir ortamda böyle bir binanın 1 – 1,5 senede hazır gelmesi beni çok mutlu etti. Çorlu, ticaret ve sanayi olarak önemli ilçelerimizden biridir. Ergene ayrılmasına rağmen aldığı göçle önemini koruyor. Ben bu binanın Çorlu`ya önemli katkıları olacaktır. Yeni açılışı yapılan binanın Çorlu`ya güzellikler getirmesini diliyorum" dedi.

            Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan; "Çorlu TSO yöneticilerinin de kararıyla Trakya`nın en güzel Ticaret ve Sanayi Odası yerleşkesi yapıldı"

            Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan; Çorlu`da Belki 20 – 25 sene öncesi kimsenin hayal etmediği büyük değişimler oluyor diyerek; "Bu değişimler, herkesin gözlemlediği değişimler oluyor ve gerek Çorludakiler gerekse Çorlu dışındakiler tarafından takdirle karşılanıyor.  Burada devlet hastanesi olması, adliye binası olması, kaymakamlığın olması çok güzel. Hatırlarsanız belediye konutlarını yaparken üye bulamıyorduk. Burada kim oturur deniyordu. Şimdi en değerli, en kıymetli yer belediye konutları bölgesi oldu. Koskoca Çorlu TSO fabrika olarak yaklaşık bin 500`ün üzerinde üyesi olan, o şartlar ara sokakta yapılmış Çorlu`ya yakışmayan binada hizmet veriyordu. Helali hoş olsun, iyi ki karar vermişiz, doğru karar vermişiz ve bu karara ilave olarak Çorlu TSO yöneticilerinin de kararıyla Trakya`nın en güzel Ticaret ve Sanayi Odası yerleşkesi yapıldı. Kendilerini kutluyorum. Çorlu`ya yapılacak tüm güzelliklerin yanında olduğumu da buradan belirtiyorum. Güzel binanın, yerleşkenin Çorlu`da yaşayan esnaflara, ticaret erbabına, sanayici erbabına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Yeni binayı yapan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

                Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün; "Odamız, üyesine verdiği hizmetin kalitesini arttırmak için fiziki altyapısını güçlendirmiştir"

            Bizler, bugün Çorlu’muza yakışan, hizmet kalitesi yüksek ve her açıdan katma değer oluşturacak binamızın tamamlanması ve hizmete açılmasının haklı gururunu yaşıyoruz" diyen Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün; "Bu aslında odamızın vizyonunun, hizmet anlayışının bir göstergesidir. Çünkü Odamız, üyesine verdiği hizmetin kalitesini arttırmak için fiziki altyapısını güçlendirmiştir. Asıl amacımız, odamıza kayıtlı olan üyelerimizin prestij ve imajını en üst seviyeye çıkarmak ve üyelerimize, sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda en iyi hizmeti sunmaktır. Binamızı gezmeden önce sizlere bina ile ilgili birkaç bilgi aktarmak  istiyorum. 12.194 m2 arsa alanında bina oturum alanı  2.642 m2 olup, toplam inşaat alanı 9.000 m2’dir. Bodrum katında 150 kişilik bir toplantı salonu, lokal, arşiv, garaj, sığınınak alanı ve banka bölümü bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

            Her yönü ile böyle güçlü ve fedakar bir yönetim kurulu ile çalışma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum

            Zemin katta yarı açık giriş alanımız ve 920 m2 den oluşan 600 kişi kapasiteli Çorlu’muzun en büyük konferans salonu ve sergi/fuaye alanı yer almaktadır.1 ve 2. Katlarda kütüphane, eğitim salonu, personelimizin çalışma alanları, 3. Katta 1.055 m2  alana sahip kafeterya bölümü, 4. Katta yönetim kurulu toplantı salonumuz, 5. Katta komite odaları ve 6. Katta 300 m2 alana sahip 73 kişilik meclis toplantı salonumuz bulunmaktadır" dedi

            Üyelerimiz odamızın vazgeçilmezidir

            Başta birlikte görev yaptığımız Yönetim Kurulu Üyelerime, bize  her konuda güvenerek destek veren değerli Meclis Üyelerimize  ve arsamızın alınmasından,  binamızın inşaatına kadar her aşamada katkısı olan  tüm Yöneticilerimize, binamızın yapımında bizden desteğini esirgemeyen kurumlarımıza ve görev alan mütahitlerimize de huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum" açıklamasında bulundu

            Çorlu TSO Meclis Başkanı İsmail Güleroğlu; "Bugün burada bu eseri görmekten dolayı ben ayrı bir keyif ve mutluluk duymaktayım"

            Çorlu TSO Meclis Başkanı İsmail Güleroğlu, gerçekleştirdiği konuşmada; "Açılışını gerçekleştireceğimiz Yeni Hizmet Binamızın açılış süreci uzun ve bir o kadar da zahmetli oldu. Çorlu'nun bu tarz hizmet binalarına, çağımızın vizyonuna günümüze uygun koşullarda binalara her zaman ihtiyacı vardır. Bunların önünü açabilmek ve Çorlu'nun değerine değer katmak adına tıpkı bugün  burada toplanan kitle gibi bundan sonraki süreçlerde hep birlikte el birliğiyle Çorlu için, üyelerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçler içerisinde bir çok kişi görevler aldılar. Hizmetler verdiler. Bu binanın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu eserin esas sahibi olan. Ülke kalkınması için üretim yapan, istihdam yaratan, katma değer yaratan 6500 üyemize herkesin önünde bir kez daha teşekkür ederim. Yeni Hizmet Binamız Çorlu'muza, Bölgemize ve Türkiye'mize hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: , , Çorlu, Ticaret, Sanayi, Odasının, (Çorlu, TSO), 2014, Haziran, Ayında, temel
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv
Haber Yazılımı