Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 22:15
 
"DÜĞÜN EVİNİN TEFÇİSİ ÖLÜ EVİNİN YASÇISI" YÜKSEL'İN KOLTUĞUNA AK PARTİ GÖZ KOYDU
AK Parti, geçen seçimde az oy farkıyla kaybettiği Ergene Belediyesi’ni kazanmaya kararlı. Bazı çevrelerce, “Düğün evinin tefçisi ölü evinin yasçısı” olarak adlandırılan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in seçimi kazanıp kazanmayacağı merak ediliyor.
Gündem Haberi


İzzet MEDE – Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül gibi hemen hemen her düğüne ve cenazeye katılan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in karşısına AK Parti’nin güçlü bir aday çıkartarak geçen dönem az oy farkıyla kaçırdığı Ergene Belediyesi’ni almak istediği belirtiliyor.

Yaptığı hizmetten çok adını katıldığı düğün ve cenaze törenleriyle duyuran, bu nedenle bazı çevrelerde “Düğün evinin tefçisi ölü evinin yasçısı” olarak anılan Ergene Belediye Başkanı ve CHP adayı Rasim Yüksel’i koltuğundan etmek için AK Parti’nin iyi bir adayla Ergene’yi çok kolay kazanacağına inandığı ifade ediliyor. AK Parti’nin geçen seçimde az oy farkıyla kaybettiği Ergene’yi almak için ciddi bir çalışma yaptığı gelen bilgiler arasında. Mustafa Sarıgül gibi düğün ve cenaze törenlerini kaçırmamaya çalışan Rasim Yüksel, böylece yaptığı hizmetten çok halk arasında görünüyor olmasıyla konuşuluyor.

CHP Ergene’de geçen dönem adayını ön seçimle belirlemişti. Rasim Yüksel’in seçilmek için bir çok üyeye, “seçilirsem seni başkan yardımcısı yapacağım, seni belediye meclis üyesi olarak listeme alacağım” diyerek bir çok partiliye söz verdiği ve sözünde durmadığı için çok kişinin kırgın olduğu belirtiliyor. Şişli’de düğünleri ve cenaze törenlerini kaçırmamaya çalışan Mustafa Sarıgül ile ilgili gazeteci Ömer Yılmaz İnanç, “Düğün evinin tefçisi ölü evinin yasçısı” isimli bir kitap yazdı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: "DÜĞÜN, EVİNİN, TEFÇİSİ, ÖLÜ, EVİNİN, YASÇISI", YÜKSEL'İN, KOLTUĞUNA, AK, PARTİ, GÖZ, KOYDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı