Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 00:04
 
EDİRNE, TEKİRDAĞ VE KIRKLARELİ'NDE KAR YAĞIŞI BAŞLADI
Kar, Tekirdağ'ın Malkara, Edirne'nin Keşan, Kırklareli'nin Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde yağmaya başladı. Dereköy Sınır Kapısı yolunda etkisini zaman zaman tipi şeklinde sürdürüyor.
Gündem Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde başlayan kar etkili oluyor. 

Kar yağışı, özellikle Demirköy ve Kofçaz ilçeleri ile Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yolunda etkisini zaman zaman tipi şeklinde sürdürüyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 2 derece ölçüldüğü Demirköy ilçesinde kar kalınlığı 7, Kofçaz ilçesinde 6, Dereköy Sınır Kapısı yolunda ise 3 santimetreye ulaştı. 

Hazırlıksız yola çıkan bazı sürücüler ise zor anlar yaşadı. 

Karayolları 15. Şube Şefliği ile İl Özel İdaresi ekipleri, yağışın etkili olduğu bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Karın 5 Ocak Cumartesi gününe kadar etkili olması bekleniyor.

EDİRNE

Edirne'nin Keşan ilçesinde akşam saatlerinde kar yağışı başladı.

Balkanlar'dan geleceği belirtilen soğuk hava dalgası, Trakya'da etkisini göstermeye başladı. Keşan ilçesinde başlayan ve etkili olan kar yağışı, ilçeyi beyaza bürüdü. 

Hava sıcaklığının 2 derece ölçüldüğü ilçede, kar yağışının aralıklarla, karla karışık yağmur şeklinde devam etmesi bekleniyor. 

TEKİRDAĞ

 Malkara Belediyesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle kriz masası oluştururken, Fen İşleri Dairesi personeli içinde tüm izinler kaldırdı. 

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul AA Muhabirine yaptığı açıklamada, beklenen kar yağışı sebebiyle karla mücadeleye uygun iş makineleri ve karla mücadele ekipleri oluşturduklarını söyledi. 

Yurdakul, gerekli bütün önlemlerin alındığını ifade ederek, "Ekiplerimiz ilçemizin cadde ve sokaklarını açık tutmak için 24 saat esasına göre görev yapacak. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve evlerine güvenle ulaşabilmesi için çalışmalar, olası tehlikeler ortadan kalkana kadar devam edecektir. Ayrıca İlçemizde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlarımızın araçlarını karla mücadele ekiplerine engel teşkil etmeyecek şekilde park etmeleri büyük önem arz etmektedir. Kar keyfini herkesin gönlünce yaşamasını temenni ederim." dedi. 

Yurdakul, ayrıca kendisinde kriz masasında görevdeki arkadaşları ile birlikte olacağını dile getirdi. 

Mağdur olabilecek vatandaşların, belediyeye ait 4445942 telefondan 24 saat yardım isteyebileceği bildirildi. (aa)

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: EDİRNE,, TEKİRDAĞ, VE, KIRKLARELİ'NDE, KAR, YAĞIŞI, BAŞLADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı