Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 20:21
 
ERGENE BELEDİYESİ KORUYUCU MASKE ÜRETİMİNE DE BAŞLADI
Ergene Belediyesi kendi imalathanesinde üretimine başladığı koruyucu maskelerin yanı sıra şimdide şeffaf siperli maske üretimine de başladı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ -  Ergene Belediyesi Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşlarının sağlığı için Kültür Merkezi'nde kurmuş olduğu atölyesinde koruyucu maske üretimine başladı. Ergene halkına koruyucu maskeleri kapı kapı gezerek dağıtan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel şimdide Ergene Belediyesinin şeffaf siperli maske üretimine başladığının müjdesini verdi.

Üretilen siperli maskelerin ilk önce sağlık çalışanlarına dağıtılacağını belirten Belediye Başkanı Rasim Yüksel, "Türkiye'de ve tüm dünya'da devam eden Covid-19 salgını dolayısıyla koruyucu tedbirler almaya devam ediyoruz. Korona virüs nedeniyle büyük fedekarlık gösteren sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla öncelikli olarak ürettiğimiz siperli maskeleri sağlık çalışanlarımıza daha sonra ise vatandaşlarımıza dağıtacağız" dedi.

Başkan Yüksel siperli maske hakkında bilgilerde vererek, "Ürettiğimiz bu maskeler gözümüzü ve yüzümüzü koruyor, yüz koruyucu maske ile karşıdan gelebilecek kabarcıkların yüzümüze ulaşması engelleniyor, bu yüzden özellikle sağlık çalışanlarımız için faydalı olacak. Ayrıca işimiz bittiğinde bu maskenin her iki tarafınıda kolonya ile yada dezenfektanla temizleyebilir ve tekrar kullanabiliriz" dedi.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE, BELEDİYESİ, KORUYUCU, MASKE, ÜRETİMİNE, DE, BAŞLADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı