Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 20:04
 
ERGENE BELEDİYESİ MASKE DAĞITIMINA DEVAM EDİYOR
Ergene Belediyesi üretmiş olduğu maskelerin İlçe genelinde dağıtımına devam ediyor. Belediye Başkanı Rasim Yüksel önce ki gün Velimeşe ve Marmaracık mahallelerinde kapı kapı gezerek vatandaşlara maske dağıttı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Covid19 tedbirleri kapsamında salgınla mücadelenin ilk günü itibariyle koruyucu maske dağıtımına başlayan Ergene Belediyesi bu hizmetini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Kültür Merkezinde kurulan maske atölyesinde imalata başlayan Ergene Belediyesi vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu maskeleri evlerine teslim ediyor. Belediye Başkanı Rasim Yüksel Cumhuriyet, Sağlık ve Yeşiltepe Mahallelerinin ardından önce ki gün Velimeşe ve Marmaracık Mahallelerinde kapı kapı gezerek koruyucu maskeleri vatandaşların evlerine teslim etti. İlerleyen haftalarda diğer mahallelerde de maske dağıtımına devam edeceklerini belirten Başkan Yüksel ayrıca maske ihtiyaçlarını karşılamak için vatandaşların mahalle muhtarlarına ve Ergene Kültür Merkezine de başvurabileceklerini belirtti.

Başkan Yüksel Covid19 salgınının ülkemizde çıktığı ilk günden itibaren Ergene’de büyük tedbir ve önlemler aldıklarını belirterek, “Salgınla mücadele kapsamında ilk günden itibaren çalışmalarımıza başladık, öncelikle pazarlarda halkımıza maske, dezenfektan, eldiven ve sıvı sabun dağıttık. Okullarımız, camilerimiz, otobüs duraklarımız, sağlık ocakları, eczaneler, kurum binaları ve toplu yaşam alanlarımızda ilaçlama çalışmalarında bulunduk, temizlik işlerimiz vites arttırarak rutin çalışmalarını daha da hızlandırdı salgınla mücadele kapsamında bu hizmetlerimiz devam etmektedir dedi.

Ergene’de maske imalatına başlayarak Ergeneli vatandaşların maske ihtiyaçlarına cevap verdiklerini de belirten Başkan Yüksel, “Kültür Merkezimizde kendi maske atölyemizi kurarak halkımıza maske üretmeye başladık, ürettiğimiz maskeleri mahalle muhtarlarımıza teslim ettik, bunun yanı sıra ayrıca belediye personelimiz ile birlikte kapı kapı gezerek mahallelerimizde ki vatandaşlarımızın evlerine maskeleri teslim ediyoruz” dedi.

Başkan Yüksel, “Gönüllü Terzilerimize Çok Teşekkür Ederiz”

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene’deki gönüllü terzileri ziyaret ederek teşekkürlerini iletti. Başkan Yüksel, “Siz gönlü güzel komşularımızın da desteğiyle sağlıklı, huzurlu ve mutlu günlere en kısa sürede ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Covid19 salgınıyla mücadele kapsamında maske üretimine başlayan Ergene Belediyesine en büyük desteği Ergene’deki gönüllü terziler veriyor. Gerek Kültür Merkezinde ki imalathaneye gelerek gerek kendi evlerinde gerekse de kendi iş yerlerinde Ergene Belediyesinin maske üretimine destek olmak amacıyla maske üreten gönüllülere Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel teşekkürlerini iletti.

Gönüllü terzileri ziyaret ederek bu zorlu süreçte gösterdikleri dayanışma ve özverili çalışma için teşekkürlerini ileten Başkan Yüksel, “Dünyanın ve Ülkemizin geçirdiği bu zorlu süreçte göstermiş oldukları erdemli davranışlarından dolayı gönüllü terzilerimizi tebrik ediyorum. Bu zor günlerden başarılı bir şekilde çıkacağız, yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım. Siz gönlü güzel komşularımızın da desteğiyle sağlıklı, huzurlu ve mutlu günlere en kısa sürede ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE, BELEDİYESİ, MASKE, DAĞITIMINA, DEVAM, EDİYOR,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı