Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 20:06
 
ERGENE BELEDİYESİ MASKE, ELDİVEN, DEZENFEKTAN VE SABUN DAĞITTI
Ergene Belediyesi hafta sonu pazarda esnafa ve pazarda alış veriş yapan vatandaşlara koruyucu maske, eldiven, dezenfektan ve sıvı sabun dağıttı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Geçtiğimiz haftalardan itibaren Ergene’de vatandaşlara ve esnafa koruyucu maske, eldiven, dezenfektan ve sıvı sabun dağıtımına başlayan Ergene Belediyesi hafta sonu da Sağlık Mahallesinde kurulan semt pazarında vatandaşlara korona virüsü tedbirleri kapsamında maske, eldiven, dezenfektan ve sıvı sabun dağıtımına devam etti. Vatandaşların tedbirli olmaları için dağıtılan malzemeleri kullanmaları gerektiğini belirtilirken ayrıca insanların birbirleriyle arasında ki sosyal mesafeyi de korumaları yönünde uyarıda bulunuldu.

Ergene Belediyesinin yapmış olduğu bu çalışmayı memnuniyet ile karşıladıklarını belirten vatandaşlar, “Şu zor zamanda eczanelerde, marketlerde maske, eldiven ve dezenfektan bulmakta zorluk çekerken Belediyemizin bu malzeme desteğini bizlere yapması gerçekten alkışlanacak bir davranış” diyerek Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e teşekkürlerini ilettiler.

Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerde pazarda etiket kontrolünde bulunarak, virüs salgınının yayılmasını engellemek amaçlı tezgâhlar arası 3 metre kuralı uygulanarak giyim ve çocuk oyuncaklarının satışına izin vermiyor.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE, BELEDİYESİ, MASKE,, ELDİVEN,, DEZENFEKTAN, VE, SABUN, DAĞITTI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı