Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 18:33
 
ERGENE'DE 'GELECEĞE NEFES' İÇİN FİDAN DİKTİLER
Ergene’de ''11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'' dolayısıyla "Geleceğe Nefes Projesi" kapsamında fidanlar toprakla buluşturuldu
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" kampanyasıyla Ergene’nin Vakıflar Mahallesi’nde fidan dikim etkinliği düzenlendi.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği münasebetiyle Ergene Kaymakamlığı, Ergene Belediyesi ve Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü ortaklığında Vakıflar Mahallesi’nde belirlenen 569 fidan dikildi.

Gelecek kuşaklara yeşil bir dünya bırakmak adına Ergene’de yeşil alanların sayısını arttıran Ergene Belediyesi 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği ile Vakıflar mahallesine yeni fidanlar dikti.

Vakıflar Mahallesi 2545 Sokak 189 Ada 11 parselde gerçekleşen etkinliğe Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları Yüksel Baydarlı, Mehmet Cebeci, Ergene Belediyesi Meclis Üyeleri, Ergene İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Süleymanoğlu, Ergene Gençlik ve Spor Müdürü Şenol Doğramacı, öğrenciler, vatandaşlar ve belediye personeli katıldı.

Düzenlenen programda fidanları toprakla buluşturan Ergene Belediye Başkan Vekili Salih Tıknas, “Gelecek nesillerle daha güzel daha yeşil bir Ergene ve Türkiye bırakmak için tüm yurtta olduğu gibi Ergenemizde de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.

Ergene Belediyesi olarak bizler yıl içerisinde çeşitli dönemlerde fidanları toprakla buluşturuyor ilçemizdeki mevcut parklara ve yeni kazandırdığımız parklara ağaçlar dikiyoruz. Bu etkinlikte de hem Ergene protokolü ile hem de öğrencilerimizle bir araya gelerek fidan dikimi yaptık. Gençlere fidan dikimi alışkanlığı kazandırmak ve doğa sevgisi aşılamak açışından da önemli bir etkinlik oldu. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE'DE, 'GELECEĞE, NEFES', İÇİN, FİDAN, DİKTİLER,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı