Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 18:31
 
ERGENE'DE PARKLAR TEMİZLENİYOR
Sağlık Mahallesi Selimiye Caddesi üzerinde bulunan Zübeyde Hanım Parkında Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yıkama ve temizlik çalışmaları yapıldı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Yıkama ve temizlik çalışmalarını hassasiyetle devam ettiren Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler İlçede bulunan çocuk oyun parklarının da belirlenen periyotlar dahilinde bakımını ve temizliğini yapıyor. Sabah mesailerine Zübeyde Hanım Parkından başlayan ekipler parkın içinde ki çardak alanlarını ve yeşil alanlarda bulunan çöpleri toplayarak parkın içini ilaçlı sular ile yıkayarak dezenfekte etti. Yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirten vatandaşlar, “Bizler için yapılan bu güzel sosyal alanlara hep birlikte sahip çıkmalıyız, çöplerimizi parkın içinde bulunan çöp kovalarına atmalıyız, Belediyemiz parklarımız için gereken önemi ve hassasiyeti gösterdiği gibi bizlerde bu alanlarımıza sahip çıkmalıyız” dediler.

İlçe sınırlarında bulunan tüm parkların genel temizliğine ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ekiplerimiz her gün yüzlerce çocuk ve yetişkinin hoşça vakit geçirmek amacıyla geldiği parklarımızın temizliğini periyodik olarak yapıyor.  Daha temiz ve daha yaşanabilir bir Ergene için İlçemizde ki sokaklar, kaldırımlar, parklar, otobüs durakları, çöp konteynerleri düzenli olarak temizlenip yıkanıyor. Ergene’de sağlık konusunda asla taviz vermedik, vatandaşlarımızın ve özellikle çocuklarımızın daha sağlıklı şartlarda eğlenmeleri ve keyifli vakit geçirmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE'DE, PARKLAR, TEMİZLENİYOR, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı