Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 16:10
 
ERGENE'DE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA COVİD-19 DENETİMİ
Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Ergene’de toplu ulaşım araçlarında Covid19 denetimleri yapıldı. Yapılan denetimlerde hem sürücülere hem de vatandaşlara kurallara uymaları yönünde sık sık uyarılar yapıldı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - İçişleri Bakanlığının 18 Ekim 2020 tarihli “Korona virüs salgını ek tedbirleri” konulu genelgesi kapsamında Ergene İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri tarafından Ergene’de yolcu taşımacılığı yapan araçlarda sosyal mesafe kuralları, maske takılması ve hijyen kuralları konusunda sürücü ve yolcuların denetimleri yapılarak Covid-19 ile ilgili bilgilendirmelerde yapıldı.

Gerçekleşen denetimlerde yolcu ve sürücülerin yolculuk boyunca maskelerin çıkartılmaması, araçlardaki hiçbir yüzeye dokunulmaması gerektiği, dokunulduğu esnasında ise hijyen konusunda ellerin dezenfekte edilmesi, araçta bulunması halinde gazete ve dergi gibi yayınların dokunulmaması gerektiği, araçlarda yiyecek ve içecek tüketiminden kaçınılması gerektiği uyarıları yapıldı.

Toplum sağlığının korunması adına toplu ulaşım araçlarında vatandaşların Covid-19 tedbirleri ve kuralları uyulması konusunda zorunlu oldukları belirtilirken kurallara uymayanlara cezai işlemlerin uygulanacağı da belirtildi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE'DE, TOPLU, TAŞIMA, ARAÇLARINA, COVİD-19, DENETİMİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı