Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 01:54
 
ERGENE DEVLET HASTANESİ'NİN İHALESİ 25 MART'TA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşen AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül Tekirdağ’a sağlık alanında yapılacak yatırımların müjdesini verdiler. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Ergene Devlet Hastanesi’nin ihalesinin 25 Mart’ta yapılacağını söyledi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ -  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşen AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül Tekirdağ’a sağlık alanında yapılacak yatırımların müjdesini verdiler. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Ergene Devlet Hastanesi’nin ihalesinin 25 Mart’ta yapılacağını söyledi.

Milletvekili Yel ve Koncagül, ilk müjdelerinin Ergene’ye yapılacak olan 50 yatak kapasiteli devlet hastanesi olduğunu söylediler. Yel, Ergene Devlet Hastanesi’nin ihalesinin 25 Mart’ta yapılacağını ve inşaat alanı yaklaşık 12.000 metrekare olacağını belirtti.

Üç katlı olarak yapılması planlanan hastane bünyesinde; acil servisler, poliklinikler, doğum salonları, ameliyathaneler, yoğun bakım birimleri, yataklı servisler, hemodiyaliz ünitesi, idari birimler, destek ve teknik hacimler yer alacak.

Çorlu Devlet Hastanesi’ni İyileştirme Çalışmaları Yapılacak

Milletvekili Mustafa Yel, Çorlu Devlet Hastanesi’nin hizmet standartlarının yükseltileceğini belirterek, “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmede Çorlu Devlet Hastanesi’nin bir üst sınıfa yükseltilmesi için gerekenlerin yapılacağı söylendi.

Bu iyileştirme ile birlikte Çorlu Devlet Hastanesi hem hizmetler yönünden daha kaliteli hale gelecek hem de doktor ve branş artışı sağlanacak” dedi.

Kapaklı’ya Yeni Bir Diş Hastanesi

Mustafa Yel, Sağlık Bakanı ile yaptıkları görüşmede; Kapaklı Devlet Hastanesi’nin fiziki koşullarının, yeni yapılan hastane tamamlanana kadar iyileştirileceği, personel ve doktor sayısının arttırılacağı ve vatandaşların ilçedeki hastaneden daha verimli bir şekilde hizmet alabilmeleri için gerekli diğer hizmetlerin de en kısa zamanda yapılacağı yönünde konuştuklarını aktardı.

Yel, ayrıca ilçede daha önce belediye tarafından restore edilen diş hastanesinin yerine, yeni bir bina yapılarak vatandaşların daha nezih bir ortamda diş sağlığı hizmetlerini alması yönündeki hususları Sağlık Bakanına ilettiklerini belirtti. Sağlık Bakanı’nın ise hastanelerin durumları ile ilgilenileceğini, daha iyi hizmet verebilmeleri yönünde gereken tedbirlerin alınacağını ifade ettiğini aktardı.

Malkara’ya Yeni Doktorlar Geliyor

Yel, Malkara Devlet Hastanesi’ne uzmanlık gerektiren branşlarda doktor ihtiyacının giderileceğini belirterek şunları söyledi, “Malkara Devlet Hastanesi’ne; pediatri(çocuk doktoru), nöroloji, uzman aile hekimi, dâhiliye, cildiye ve göğüs hastalıkları alanlarında uzman doktor ihtiyacı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettik. Bakan Koca, ihtiyaç duyulan kadrolar için değerlendirmelerin yapılarak atamaların gerçekleştirileceğini söyledi”

Hayrabolu’ya Doktor ve Ekipman

Hayrabolu Devlet Hastanesi’nde halihazırda boş bulunan kadın doğum, genel cerrah ve anestezi uzmanı kadrolarının doldurulması ve tomografi cihazı tedariki için ilgili ihtiyaç taleplerinin Sağlık Bakanı’na iletildiğini belirten Mustafa Yel, Sağlık Bakanı Koca’nın hastane ihtiyaçlarının en kısa sürede giderileceğini belirttiğini ifade etti.

Çerkezköy’e Uzman Doktorlar Atanacak

Mustafa Yel’in Tekirdağ için bir başka müjdesi ise Çerkezköy ile ilgiliydi. Yel’in açıklamasına göre; Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin; Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göğüs Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Kalp ve Damar Cerrahisi, Nefroloji, Nöroloji, Kardiyoloji Uzmanı talepleri ile Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru vb. yardımcı sağlık personeli talepleri ve destek personeli ihtiyaç talepleri Sağlık Bakanı’na iletildi ve bu ihtiyaçların giderileceki ifade edildi.

Muratlı’ya Yeni Aile ve Toplum Sağlığı Merkezleri Kurulacak

Muratlı Devlet Hastanesi’nde ihtiyaç duyulan; Genel Cerrah, Anestezi Uzmanı, Kadın Doğum Uzmanı, Göz Hastalıkları Uzmanı taleplerini ilettiklerini belirten Yel, “Muratlı Toplum Sağlığı Merkezi, 112 ASHİ, Aile Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Yatırım Projesinin en kısa zamanda ihale edilmesi konularını Sağlık Bakanı’na ilettik. Bakan Muratlı Devlet Hastanesi için eksik ve ihtiyaç duyulan kadro değerlendirmelerinin yapılarak atamaların gerçekleştirileceğini ve gerekli yatırımlara hız verileceğini ifade etti.

Sağlık Bakanlığı tarafından Tekirdağ’daki devlet hastanelerinde görevlendirilmek üzere Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında  97. Dönem münhal kadrolar da açıklandı.

Kura çekimi 2 Mart tarihinde yapılacak atamalar için, 16'sı uzman  tabip, 23’ü tabip olmak üzere toplam 39 tabibin kadro tahsisi yapıldı” dedi.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE, DEVLET, HASTANESİ'NİN, İHALESİ, 25, MART'TA, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı