Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 11:26
 
“ERGENE VELİMEŞESPOR BİRİLERİNİN RANT KAPISI OLMASIN”
Ergeneli sanayiciler ve esnaf şampiyon olarak ikinci lige yükselen Ergene Velimeşespor’a toplanacak yardımların şeffaf olması halinde imkanları ölçüsünde yardımcı olacaklarını belirtiyorlar.
Haberi


İzzet MEDE – Ergeneli sanayiciler ve esnaf geçtiğimiz günlerde şampiyon olarak ikinci lige yükselen Ergene Velimeşespor’un bazı kimselere rant kapısı olmasını istemiyor. Spor kulüpleri adına toplanan paranın büyük kısmının kulüplerin kasası yerine bazılarının cebine girdiğini ifade eden kimi sanayici ve esnaf, “Ergene Velimeşespor büyük bir başarı göstererek ikinci lige yükseldi. Bu bölgemiz için büyük bir başarı. Biz takımımıza imkanlarımız ölçüsünde destek olmak istiyoruz ancak kulüpler adına toplanan paranın büyük bir kısmının birilerini cebine girdiğini duyuyoruz, bu nedenle yardım konusunda temkinli davranıyoruz. Belki bunu her kulüp yöneticisi yapmıyor ancak duyduklarımız bizi yardım yapma konusunda kararsız bırakıyor. Kulüplerin adını kullanarak fabrikalardan ve esnaftan para toplayanlar harcamalarını şeffaf hale getirmedikleri sürece yardım yapmak istemiyoruz” dedi.

Spor camiasına yakın olan biri ise yaşadığı bir olayı şöyle anlattı, ”Bundan birkaç yıl önce bir takımın Manisa’da karşılaşması vardı. Bir kısmını esnaftan bir kısmını belediyenin verdiği paralarla Manisa’ya gittik, yanımızda her konuda özgür harcama yetkisi olan belediyenin muhasebecisi vardı. Başkana da çok yakın biri. Gecenin belli bir saatinde başkan ve adamları otele kadın istedi. Belediyenin bu özgür muhasebecisi başkan ve adamlarına kadın bulmak için Manisa’da kadın aradı. Bu muhasebecinin ‘Para sorun değil yeter ki başkana kadın bulalım’ cümlesini kulaklarımla duydum. Belediyenin muhasebecisinin başkana kadın bulmayı kendine görev edinmesi beni çok şaşırtmıştı.  O gece kadın bulan muhasebecinin ilişkileri halen başkanla bu şekilde devam ediyor.” Dedi.

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: “ERGENE, VELİMEŞESPOR, BİRİLERİNİN, RANT, KAPISI, OLMASIN”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı