Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 00:15
 
ERGENE YAZA HAZIRLANIYOR
Ergene Belediyesi tarafından İlçede dezenfektan çalışmaları tüm yoğunluğuyla devam ederken diğer taraftan da park ve yeşil alanlar yapılan peyzaj düzenleme çalışmalarıyla sosyal alanlar yaz dönemine hazırlanıyor.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Korona virüsle mücadelede alınan önlemlerin üst düzeyde gerçekleştiği Ergene’de bir yandan da rutin çalışmalar devam ediyor. Salgında iyileşen hasta sayısının her geçen gün arttığı ülkemizde tedbirler sıkı sıkıya uygulanırken Ergene Belediyesi de salgın sonrası süreç için ilçede hazırlıklarını sürdürüyor. Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne Bağlı olan Park ve Bahçeler biriminde bulunan ekipler bu kapsamda ilçe genelinde ki parklar ve yeşil alanlarda kapsamlı bir çalışma sürdürmeye başladı.

Ergenede ki parkların yaza hazırlandığını belirten Başkan Yüksel, “Yaz aylarının vazgeçilmez mekanları olan park ve bahçelerde peyzaj düzenlemeleri başlatıldı. Vatandaşlarımızın en büyük sosyal faaliyet alanlarında olan parkları daha kullanılabilir hale getirmek için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Bahçe ve yeşil alanların bakıma alınmasının yanı sıra ilçe merkezinde ve yol kenarlarında bulunan ağaçları budayarak gençleştirme çalışmalarımızda sürüyor. Park ve bahçelerde yapılan bahar bakım çalışmalarımız yaz boyunca devam edecektir” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE, YAZA, HAZIRLANIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı