Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 16:29
 
ERGENE'YE GİYİM KUMBARALARI KONULDU
Ergene Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Derneği arasında imzalanan protokol uyarınca ilçenin tüm mahallelerine giyim kumbaraları konuldu. Vatandaşlar bu kumbaralara kullanmadıkları kıyafetleri bırakacak. Ayrıştırılacak kıyafetlerden kullanılabilecek durumda olanlar ihtiyaç sahiplerine verilecek. Kullanılamayacak olanlar ise geri dönüşüme kazandırılacak.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Ergene Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Derneği arasında imzalanan protokol gereğince kıyafet, çanta, kemer, ayakkabı ve benzeri atıkların çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi ve ekonomiye kazandırılması için çalışma başlatıldı.

Kullanılmayan kıyafetlerin ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ulaştırılabilmesini kolaylaştırmak ve kullanılmayacak durumda olan kıyafetlerin geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Ergene’nin tüm mahallelerinde giyim kumbaraları konuldu.

İlçenin tüm mahallelerinde birden fazla noktaya konulan giyim kumbaralarına vatandaşların bırakacakları kıyafet, ayakkabı ve çantalar tek tek kontrol edilecek. Kullanılabilecek durumda olanların temizlik ve bakımları yapıldıktan sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kullanılamayacak halde olanlar ise geri dönüşüme kazandırılacak. 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENE'YE, GİYİM, KUMBARALARI, KONULDU, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı