Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 13:30
 
ERGENELİ HANIMLAR ÜRETTİKLERİNİ PAZARDA SATACAK
Ergene Belediyesi Ergeneli kadınların el emeği göz nuru ürünlerini satışa sunması için Ergene Belediyesi Zübeyde Hanım Parkında ki hanımeli çarşısını hizmete açtı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Ergene de kadınlar el emeği göz nuru ürünlerini hanımeli pazarında satışa sunmanın sevincini yaşıyor.

Ergene Belediyesi Zübeyde Hanım parkında her Pazar Ergeneli kadınlar için hanımeli pazarı kurulacak. Saat 12.00 ile 17.00 saatleri arasında Ergeneli kadınlar el emeği göz nuru ürünlerini hanımeli pazarında hem sergileyecek hem satışa sunacak.

Zübeyde Hanım parkın da hanımeli pazarının hizmete açılması ile Ergene belediyesi olarak Ergeneli kadınlara istihdam sağlandığını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergeneli kadınlarımız evlerinde yapmış olduğu gıdaları ve yapmış olduğu çocuk elbiseleri, takı, süs eşyaları, iğne oyası, dantel ve çeşitli çeyizlik ürünlerinin satışını yaparak aile bütçelerine katkı sağlıyor. Bu sergiler ile kadınlarımız el emeklerinin sunumlarını yaparken, vatandaşlarımız da ihtiyaçlarını karşılamış oluyor. İstiyoruz ki, Ergene de kadınlarımız hem üretime devam etsin hem de ev ekonomilerine katkı sağlasınlar. Önümüzdeki dönemde de kadınlarımız için proje ve desteklerimiz artarak devam edecek” dedi.
 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: ERGENELİ, HANIMLAR, ÜRETTİKLERİNİ, PAZARDA, SATACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı