Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 21:56
 
EVİNDE BOMBA YAPIMINDA KULLANILAN KİMYASAL MADDELER BULUNDU
Marmaraereğlisi'nde 3 farklı okulda bulunan Atatürk büstlerine saldırıyı yapan kişinin yakalandığı bugün İçişler Bakanı Süleyman Soylu, tarafından açıklanmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin evinde bomba yapımında kullanılan kimyasallar, gece dürbünü ve av tüfeği bulundu.
Haberi


TRAKYA 2000 - Atatiürk büstlerine saldırıyı gerçekleştiren kişi hakkında bugün tekirdağ Valiliği tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Valiliğin açıklaması şöyle, "28.03.2021 tarihinde farklı saat dilimlerinde Tekirdağ İli Marmaraereğlisi ilçesinde Polis ve Jandarma Bölgesinde bulunan 3 farklı okulda Atatürk Büstüne çirkin yazılamalar yapıp Atatürk üzerinden provokasyon yapmaya yeltenen şahıs, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Görevlilerimizin 2 gündür fasılasız üstün bir teknik kullanarak yaptıkları analiz sonucu ilimiz Marmaraereğlisi ilçesinde bulunan ikametinde yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştır.

            Gözaltına alınan G. D. isimli şahsın, geçmiş dönemlerde herhangi bir suç kaydı olmamakla birlikte sosyal medya hesaplarında saplantılı paylaşımlarının bulunduğu tespit edilmiştir.

            Şüpheli şahsın ikametinde yapılan aramada ise dijital malzemeler, olayda kullanıldığı değerlendirilen sprey boya, Atatürk aleyhinde hazırlanmış el yazısı notları, Patlayıcı Madde yapımında kullanıldığı/kullanılabileceği değerlendirilen kimyasal maddeler, gece dürbünü, 1 adet av tüfeği ve fişek ele geçirilmiştir.

Şüpheli ile ilgili Adli süreç devam etmektedir. Bu tür provokatif olaylar için Vatandaşlarımızın müsterih olmasını, bu tarz provokasyon eylemlerinin önüne geçebilmek veya faillerini bulabilmek adına çalışmalarımızın devam edeceğini kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: EVİNDE, BOMBA, YAPIMINDA, KULLANILAN, KİMYASAL, MADDELER, BULUNDU, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı