Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 17:09
 
HOBİ BAHÇELERİ SAHİPLERİNİ ARIYOR
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 4 yıl önce hayata geçirilen ve büyük ilgi gören Hobi Bahçeleri, yeni sahiplerini arıyor.
Gündem Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Hobi Bahçelerinden faydalanmak isteyen vatandaşların Süleymanpaşa Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen başvurması gerekiyor.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne yapılacak başvurularda son başvuru tarihinin 20 Şubat 2019 olduğu belirtilirken, isteklilerin dilekçe ile başvurmasının yeterli olduğu ifade edildi.

Başvuruların toplanmasının ardından, istekliler arasında kura çekimi yapılarak Hobi Bahçelerinin yeni sahipleri belirlenecek.

HOBİ BAHÇELERİ NEDİR?

Hobi Bahçeleri, şehir hayatından uzaklaşarak toprakla ilgilenmek isteyen Süleymanpaşalılara hizmet veriyor. Her biri 60 metrekare olan ve her parselde bir müştemilat bulunan bahçelerde, hak sahipleri bir yıllık kira bedeli karşılığı (500 TL) diledikleri sebze ve meyveyi yetiştirebiliyor. Aynı zamanda hak sahipleri, dilediklerinde 3 yıla kadar kendilerine tahsis edilen bahçeleri kullanmaya devam edebiliyorlar. 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: HOBİ, BAHÇELERİ, SAHİPLERİNİ, ARIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı