Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 18:15
 
İNCE'DEN ERDOĞAN'A:BEN GARİBAN OLDUM DA SEN AYNI MAAŞLA NASIL ZENGİN OLDUN?
Edirne'de düzenlenen mitingde konuşan CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce,"Sayın Erdoğan 'gariban' diyor. Ben 3 Kasım 2002'de milletvekili oldum. Erdoğan 5 ay sonra oldu. 5 ay benden kıdemsiz. Başbakan ve milletvekili maaşı arasında pek bir fark yok. Ben gariban oldum da sen aynı maaşla nasıl zengin oldun?"
Gündem Haberi


Muharrem İnce miting konuşması öncesi, CHP'de cumhurbaşkanı adaylığı için adı geçen Yılmaz Büyükerşen, İlhan Kesici ve Abdüllatif Şener'i sahneye davet etti.

İnce, "CHP'nin cumhurbaşkan adayı kim diye soruluyordu? Ekonomi biliyor mu, biliyor: İlhan Kesici. Başarı hikayesi oalcaktı: Yılmaz Büyükerşen. Başlı başına bir başarı hikayesidir. Partizanlık olmayacak, tarafsız ve namuslu cumhurbaşkanı olacaktı. O da Abdüllatif Şener. Bir şey daha olacaktı. Tuttuğunu koparan bir halk adamı olacaktı. O da burada" dedi.

Muharrem İnce, ana akım medyanın muhalefetin mitinglerini yayınlamamasına göndermede bulunarak, "Onlar ister TV'lerde göstersin ister göstermesin" diyerek mitinge katılan yurttaşlardan telefonlarıyla canlı yapmalarını istedi.

AKP'nin ilçe kongrelerini başından sonuna kadar veren haber kanalları İnce'nin mitingini yine görmedi. Sadece CNN Türk, İnce'nin konuşmaları sırasında bir kaç dakikalık bağlantılar yaptı. 

İnce'nin mitingdeki açıklamaları şöyle:

"Edirne er meydanı. Er meydanında hile yok. Siyaet de er meydanı. Ben gittim Sasyın Temel Karamollaoğlu'na başarılar diledim. Sayın Akşener'in makamına gittim başarılar diledim. Az önce de Sayın Demirtaş'a gittim başarılar diledim.

Erdoğan parti genel merkezinde kabul edecekmiş, ona da gidip başarılar dileyeceğim. Benim derdim barışmak, uzlaşmak, beraber yaşamak. Sen ben, ayrı gayrı yok.

Bizim çılgın projemiz var, diyorlar. Nedir o: Kanal İstanbul. Kanallar, tüneller, köprüler iyi şeyler ama ufak işler. 40 sene önce 1Birincisini Demirel yaptı. İkincisini Özal yaptı. Üçüncüsünü Erdoğan yaptı, dördüncüsünü de ince yapar. Bunlar kolay iş. Benim en çılgın projem huzur içinde beraber yaşamak.

Derdimiz milleti bir arada tutmak. Camileri böldüler, sendikaları, okulları, medyayı, şehitleri böldüler. Cudi'de şehit olursan başka para, 15 Temmuz'da şehit olursan başka para. En son üniversiteleri bölüyorlar. O üniversiteleri onlara böldürmeyeceğim.

Türkiye birbirine düşerse, içerde kavga ederse, bölünürse karşıdan size laf gelir. Fransa kutsal kitabımıza dil uzatıyor. Haddine mi, sen kimsin? 24 Haziran akşamı İnce cumhurbaşkanı. Önce içerde birlik sonra Fransa, Putin... Hepsiyle sonra görüşeceğiz. Ondan sonra başı dik, onurlu, bağımsız... Tıpkı Atatürk döneminde olduğu gibi.

Tek olan şeyler değerlidir. Tek olan şey bir kesimin olamaz, hepimizindir. AK Partilierin CHP'lilerin cumhurbaşkanı olmaz. Vatan tektir. Bayrak tektir. Cumhurbaşkanı da tektir. Sayın genel başkan adaylığımızı açıkladığında parti rozetini çıkardım, türk bayrağı taktım. 80 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Bu gariban olacak.

Dün Sayın Erdoğan 'gariban' diyor. Ben 3 Kasım 2002'de milletvekili oldum. Erdoğan 5 ay sonra oldu. 5 ay benden kıdemsiz. Başbakan ve milletvekili maaşı arasında pek  bir fark yok. Ben gariban oldum da sen aynı maaşla nasıl zengin oldun?

Ülkeyi yöneten zengin, öğretmen, emekli, çiftçi gariban oluyorsa burada bir sıkıntı var. Bu ülkeyi yönetirken zenginleşmeyen hep gariban kalan bir cumhurbaşkanı lazım. Yalovalı kamyoncu Şerif'in oğlu olarak sözüm söz, siz ne kadar zenginleşirseniz ben o kadar zengineleşeceğim.

Sayın AK Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan diyor ki 'tek dertleri beni indirmek'. Benim derdim seni indirmek değil. Benim derdim Türkiye. Ama sen indiğinde dolar inecekse, euro, faiz, mazot parası inecekse sen de in be kardeşim, ne olacak? Sen 80 milyondan daha mı değerlisin? Dünya 5'ten büyüktür diyordun, doğru diyordun, Ama Türkiye de senden büyüktür. 

Manifesto yayınladı. Manifesto gelecek bildirgesidir. Sen 16 yıldır iktidardasın gelecek bildirgesi yayaınlayamazsın, ben yayınlarım. Sen iflasın belgesini, günah çıkarma belgesini yayınlarsın. Ben henüz ülkeyi yönetmedim, yöneteceğiz icraatlarımızı görecek, kıyaslayacaklar.

Bizim dönemimizde asla kanmayacağız, kandırılmayacağız. Birileri beni ben de milleti kandırmayacağım. Sloganımız: İnce eleyip sık dokuyacağız. Ben konuştukça bunlar yakında ince hastalığa yakalanırlar. 

Bana oy verip partime oy vermeyenler var, onlar münafıktır, diyor. İslam'da münafıklık kötü bir şeydir. Madem münafıklık diyor, partisine oy vermeyenler kendisine de oy vermeyin münafık olmayın.

Gençler sizinle birlikte bu ülkeyi düzlüğe çıkaracağız. Bağırıp çağıran cumhurbaşkanı değil yol gösteren, bilim, insan hakları, hukuk devleti diyen, kuantum diyen bir cumhurbaşkanı olacak. Bunları konuşacağız. 

Emeklilere biner lira verildi. Ne güzel yaptı hükümetimiz, kutluyorum. Gençler Muharrem ağabeyiniz cumhurbaşkanı olduğunda 19 Mayıs'ta gençlik, 29 Ekim'de cumhuriyet bursu verecek, geri dönüşümsüz. 25 Haziran sabahından itibaren Türkiye'de yapılacak sınavların hiçbirinden ücret alınmayacak. 80 milyonluk bir ülke kendi evlatlarını sınava sokacağı zaman para alıyorsa bu utanılacak bir durumdur.

Bir başka ayıp daha var: Ücretliden damga vergisi alınması. Avrupa'da hiçbir ülkede yok. Neye damga basıyorsun, her şeyi bilgisayarda yapıyorsun.

Gençlere verecek parayı nerden bulacaksın, diyorlar. Sarayın ışıklarını kısacağım. 6 ay ışıkları kısık olacak millet gelip görecek. Ben Çankaya Köşkü'ne gideceğim. Sarayı gençlere vereceğim, bilim merkezi olacak.

Kadınların azmine gençlerin kıvrak zekasına bayılıyorum. Balıkesir'e gittim, eşim Balıkesirli. Pankarta yazmışlar 'Sarayı hemen boşalt Yalova'dan eniştem gelecek'. Bunu beğenmedim. 'Sarayı hemen boşalt öğrenciler 25'inde kayda gelecekler' bunu beğendim.

Büyük bir yolculuğa çıkacağız. Korku salıyorlar. Muhafazakarlara, 'Sizin dönemimizde bazı haklarınız oldu, İnce seçilirse kaybedersiniz bu haklarınızı' diyorlar. Muhafazakar vatandaşlarımıza sesleniyorum:  İster evinde, ister dışarda, ister devlette tak başörtünü. Mesele olmaktan çıkmıştır. Bunu sıcak siyasetin malzemesi yaptırma, kendini kullandırtma.

Kadınlarla birlikte gerçekleştireceğiz sessiz devrimi. Kapı kapı gezmeye var mısınız? Yapmamız gereken bir iş var. Gençlerimizin tarikat yurtlarına  muhtaç olmaması, insanlarımızın mutlu yaşaması için sizden şunu istiyorum: Siz bana bir avuç pirinç verin ben size bir kazan pilav yapacağım. 

Otobüste yolcular ve şoför vardır. Otobüs yolcuların istediği yere mi şoförün istediği yere mi gitmeli? Şu an şoförün istediği yere gidiyor. Bizi Banker Bilo filmindeki gibi Almanya'ya götürecekti Maho Ağa, Orta Doğu bataklığına götürüyor. Buradan birlikte çıkacağız.

'Biz oyumuzu verelim, sandıkta bir şey olur mu?' diye geliyor mu aklınıza. 50 bin avukat cübbelerinizi arabalarınızda bırakın. Çünkü 24 Haziran akşamı hepinizi YSK önüne cübbelerinizle davet edebilirim. 

Emeklilikte yaşa takılanlar moralinizi bozmayın bunlar ufak iş. Önce toplumsal huzuru bulacağız. 

Hedefleri olan gençler olacak. Bu ülkenin çocuklarına fizik, mekanik, elektronik anlattım. Benim akıllı çocuklarım ülkeyi terk ediyor, umutlarını yitirmişler. Bunu hep birlikte çözebiliriz. Bunu yüreğinde insan sevgisi olanlar çözer. 

2002'de Sayın Erdoğan milletvekili olamadı. Bunun yüzden Başbakan Abdullah Gül oldu. 2003 Mart'ta Erdoğan vekil olunca Abdullah Güş 'Başbakanlık sizindir' dedi, elleriyle verdi. Geçtiğimiz günlerde Abdullah Gül'ün adaylığı söz konusu olunca evinin önüne genelkurmay başkanını heilikopterle gönderdi. Kaddafi'ye kardeşim, dedi linç edildi, Esad'a kardeşim, dedi konuşmuyor. Kılıçdaroğlu'nun karşısında 2 kez aday oldum. Kemal ağabey getirdi 'bizim adayımız sensin' dedi. 4 arkadaşımın adı geçiyordu. Dördümüz de geldik meydana çıktık, burdayız, dedi. Peki Erdoğan Gül'le sahneye çıkabilir mi, hayır. Herkesi kırdı döktü. Biz Türkiye'yi kırıp dökmeye değil beraber yaşamaya geliyoruz."

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: İNCE'DEN, ERDOĞAN'A:BEN, GARİBAN, OLDUM, DA, SEN, AYNI, MAAŞLA, NASIL, ZENGİN, OLDUN?,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
35
0
2
5
10
17
2
Trabzonspor
29
0
4
5
8
17
3
Yeni Malatyaspor
29
0
4
5
8
17
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Galatasaray
29
0
4
5
8
17
6
Antalyaspor
27
0
6
3
8
17
7
Beşiktaş
26
0
5
5
7
17
8
Atiker Konyaspor
25
0
4
7
6
17
9
Sivasspor
24
0
5
6
6
17
10
Göztepe
22
0
9
1
7
17
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
MKE Ankaragücü
20
0
9
2
6
17
13
Kayserispor
19
0
8
4
5
17
14
Alanyaspor
18
0
9
3
5
17
15
Akhisarspor
17
0
8
5
4
17
16
BB Erzurumspor
16
0
7
7
3
17
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv
Haber Yazılımı