Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 23:10
 
İNCE: ERDOĞAN KİME EY DEDİYSE PARALARIMIZ GİTTİ
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce Tekirdağ'da konuştu, "Ben 4 Mayıs'ta sayın genel başkan aday olarak sahneye çıkardığında Allah için içimdekini aynen söyleyeyim, ben ikinci tura oynuyordum. Şimdi vazgeçtim, 'ilk turta seçileceğim' diyorum. Şimdi birinci tur 50 artı 1 ve zayıf olduğum yerler var. Orayı Tekirdağ'dan dengelememiz lazım, oy oranını söyleyeyim mi? Yüzde 75. Olur mu? Belediye başkanımız çık yukarı diyor. 80, yok fazla atmayalım, 80'e razıyım"
Gündem Haberi


Muharrem İnce'nin Tekirdağ konuşması şöyle:

"Önümüzde bir seçim var. Bu seçim ter akıtma seçimi. Bu ülkenin geleceği sandık görevlilerine teslim. O gün acıkmak, hastalanmak yok. Mazeret yok marifet var. Bu ülkede en zor durumda olanlar kimler, çiftçi mi, emekli mi, memur mu? Hiçbiri değil. En zor durumda olan basın. Acıyorum hallerine. İngiliz gazeteleri geliyor, Amerikan, Danimarka, Norveç, Alman gazeteciler geliyor. Türkiye’de bir değişim yaşanıyor galiba deyip benimle konuşmak istiyorlar. Türk gazetelerine bakıyorum CHP Muharrem İnce’yi yalnız bıraktı, diyorlar. Burada şu anda 20 milletvekili arkadaşım var. Partinin grup başkanvekili arabanın içinde yatıyor, getirilen su sıcak mı soğuk mu diye bakıyor. Yöneticiler genel merkezden organize etmeye çalışıyor. Her akşam genel başkanla konuşuyoruz. Eksiğimiz gediğimiz ne onu değerlendiriyoruz. CHP belki tarihinde ilk kez yüzde 100 asılıyor seçime. Muharrem İnce sadece CHP’lilerin değil 81 milyonun cumhurbaşkanı olacak. Altı ok rozeti çıkardım Türk bayrağı taktım. Türkiye’yi barıştıracağız. Her yerde aynı şeyleri söyleyebiliyoruz. Burada İzmir Marşı Türk bayraklarıyla miting yaptık. Hakkari’de de aynısını yaptık. Çiftçinin, esnafın, öğrencinin sorunları var. 24 Haziran’dan sonra devlet öğrenciyle, çiftçiyle, emekliyle barışacak. Sağlıkçılar bize niye bir şey demiyorsunuz, diyorlar. Ben bu ülkenin okullarında fizik anlattım. Öğrencilerimden yüzlerce hekim var. Tükenmişlik sendromu yaşıyorlar. İş barışı sağlayacağız. Çılgın projesi varmış, kanal açacakmış. Sen köprü yaptı n mı, diyor. Köprü kolay iş. Benim yaptığım köprü seninki kadar pahalı olmaz. Sen hiç şeker fabrikası, Sümerbank, Etibank kurdun mu? Bir tane kurdu. Bank Asya’nın kurdelesini kesti sonra da para yatırdılar diye hapse attı.

Cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay içine yargıyı düzelteceğiz. ABD’ye diyeceğiz ki ‘yargı artık bağımsız, FETÖ’yü iade et. Etmezsen İncirlik’teki askerler Noel’i Washington’da kutlarlar. Bunu dedim,  ABD’den cevap geldi. ‘Bizden usulüne uygun istenmedi’ dediler. Bekir Bozdağ açıklama yapmış. 'İnce’ye yalan söylemişler, Türk mü Amerikalı mı söyleyen' demiş. Usulüne uygunsa şu an vekilim, bana belgeleri göster.

120 koli gönderdiler, çoğu gazete kupürü, İngilizce tercümesi bile yapılmamış. Yani istemiyorlar, istemiş gibi yapıyorlar. Madem istediniz, belgesini gösterin.

Bir 1920’lerdeki Türkiye’ye bir de şimdikine bakın. Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık. Ev yapsaydık 2 milyon ev yapardık. Suriye ile sorunu çözmek lazım. Devletler sorunu büyükelçiyle çözer. Yıllardır Suriye’de büyükelçimiz yok. Böyle devlet yönetilmez.

Arkadaş dünya lideri ya, 1 yıldır Türkiye’de ABD’li büyükelçi yok. Katip düzeyinde temsil ediliyor.

Bugün miting yapıyor. İsrail’e karşı dik durmak istiyorsan ‘Mavi Marmara’dan aldığın 20 milyonu geri çek, İsrail’i boykot et’ yok. Miting yapıyor. Derdi Filistin değil, seçim. Gazze’ye gideceğim, demişti. Gidemedi, Gebze’ye gitti.

-Erdoğan’ın yarım bıraktığı doğru projeleri yapmak boynumun borcudur. Gazze’ye ben gideceğim. Merkez Bankası başkanını AK Parti merkezine çağırdılar. O merkez bankasına kimse güvenmez. Emir komuta altında olduğu düşünülür. Yabancı sermaye güvenmez Türkiye’ye.

-Cumhurbaşkanı olduğumda MB başkanını asla CHP genel merkezine çağırmam. Binali Yıldırım ‘dolar dolsa ne olur, dolmasa ne olur’ diyor. Bu kadar laubali bir yönetim olamaz. Liyakat olacak. MB başkanı CHP’li olmayabilir ama işini iyi bilecek. Eğitimi, sağlığı, dini siyasallaştırdılar, ekonomiyi de siyasallaştırdılar. Böyle giderse batarız.

-Dolar 4,30 oldu Erdoğan bir kez olsun ağzına almıyor. Dolar yükseldikçe dış güçler bizi dolarla terbiye edemez diyor. Köprülerden dolar üzerinden anlaşmayı sen mi yaptın ben mi yaptım? Birileri Türkiye’ye kumpas kurmaya çalışıyorsa ortağı da sensin.

-CHP’de arkadaşlarım çalışıyorlar. Bir de benim ekibim var. Bir ekip çiftçiye mazotu 3 liraya, diğeri 3,5 veririz, dedi. 3 liranın altında 3,5 üstünde olmayacak. Buğday yüzde 11, mazot yüzde 27 artmış. 2006’da kanun çıkardılar. Milli gelirin yüzde 1’ini tarımı desteğe ayıracağız dediler. 30 milyar yerine 12 milyar verdiler. Türkiye Cumhuriyeti köylüsüne borçludur. Bu köylü çocuğu borcu ödeyecektir.

-Meydanlarda ‘Ben milli adamım. 'Ayran da milli içecektir’ diyor. Samanı, eti, ineği dışarıdan aldıktan sonra, Kurban bayramında müslümana angus kestirdikten sonra nerede kaldı bunun milliliği.

-Cumhuriyet kurulur, İngilizler 5 yıl büyükelçi göndermez. 1940’lara gelirken Atatürk 2. Dünya Savaşı’ndan önce doğuda İran, Irak, Afganistan’la Sadabad Paktı’nı kurar barış sağlar. Batıya gider, Yugoslavya, Yunanistan, Romanya ile Balkan Paktı’nı kurar. Şimdi bakıyorsun sahte kabadayı. Sap var da dane yok. Ey Amerika diyor, uçak alıyor. Ey Hollanda diyor, portakal bıçaklıyor petrol ofisini onarla sattı. Kime ey dediyse paralarımız gitti. 24 Haziran’dan itibaren onurlu, başı dik, tutarlı dış politika uygulayacağız. Meydanlara, oya göre değil…

Bir yönetici hesap verecek. Erdoğan’ı yargılayacak mısın, diyorlar. Benim o görevim yok. Bağımsız yargı oluşturacağız. Bu yargı bazen beni bazen Erdoğan’ı yargılayacak. Şu andaki yüksek mahkemelerdekiler asla bu işi yapamazlar. Onların cübbelerine çıt çıt yaptıracağım. Cumhurbaşkanı olduğumda Yargıtay’ın toplantısına gittiğimde hiçbir Yargıtay üyesi ayağa kalkmayacak.

Türkiye’de TV, araç üretiliyor. Bir TV’den Türkiye 10 euro kazanıyor. Bir otomobilden 100 euro kazanıyor. Bu para tasarıma, markaya gidiyor. 100 marka arasında tek Türk markası yok, bizim marka üretmemiz lazım. Marka, patent üretmemiz lazım. Bunu kindar nesiller yapamaz, özgüveni yüksek, eleştirel, zeki çocuklar yapar. Her sene aşağıladığı ODTÜ’lüler yapar.
5 bin polisle ODTÜ’ye girdin ben sana demedim mi 5 bin polisle değil 500 puanla ODTÜ’ye girilir diye.

Meydanlara gelip tezek, çöp, pislik diyen bir cumhurbaşkanı olmayacak. Bu ülkenin evlatları bütün müzelere bedava girecek. Üniversite öğrencileri size sesleniyorum. Her sene 10 bin öğrenciyi yurt dışına göndereceğiz. Okul bitiyor iş yok. İş bulamazsan 475 lirayı 2 sene alacaksın. 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500’er lira burs vereceğiz. Çocuklardan 200-300 lira sınav ücreti alıyorlar.81 milyonluk ülke çocuklarına bedava sınav yapamıyorsa yazıklar olsun.

Bana ‘bu paraları nereden bulacaksın?’ diyor. Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığında hiç üretim artmasa bile, sadece geliri adaletli dağıtsam maaşlarınız 2 katına çıkar. 1150 odalı saray yaptın.

Ben sarayda kalmayacağım. 16 yıllık vekilim 14 yıl kirada oturdum. Evimi yeni aldım, doyamadım daha, orada oturacağım. Resmi işler için Çankaya Köşkü’nü kullanacağım.

Önümüz bayram. Baklavacılar fıstıklı baklava yapamıyoruz, diyor. Tarım bakanı 'ithal ederiz' diyor. İnsan Antep fıstığını ithal edeceğim demeye utanır. Bakanın adı Fakıbaba, halkın adı fakirbaba.

Sayın Erdoğan ilk geldiğinde çıraklık dönemim, dedi. Sonra kalfalık sonra ustalık, dedi. Şimdi emekliliğe göndereceğiz.

Türkiye'de 2008'den beri emekli maaşı düşüyor. En yüksek ve en düşük emekli maaşı arasındaki fark 9 kat. 90'lı yıllarda ücretliler milli gelirden yüzde 37 pay alıyorlardı bugün yüzd e17 alıyorlar. Dolar 4.30, euro 5.30 lira. Yüzde 12 enflasyon, 53 milyar dolar cari açık, gençlerin yüzde 20'si işsiz. Yani kamyon duvara çarpmaya doğru gidiyor. 

16 senedir yapamamış bir de manifesto yayınlamış. Senin geleceğe dair bir sözün yok ki, seninki iflas belgesi.

Yarın manifestomu açıklayacağım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı gün. Yarın gelecek bildirgesini Samsun'dan açıklayacağım. 

Oyunuzu kullandıktan sonra hiç kuşkunuz olmasın. YSK üyelerini uyarıyorum. Yalova'da oyumu kullandıktan sonra hemen Ankara'ya geçeceğim. Avukat arkadaşlarım cübbenizi arabanızda taşıyın her an YSK önüne çağırabilirm sizi. YSK üyeleri işinizi adam gibi yapın. YSK üyelerinden torpil, kayırma değil hakkımızı istiyoruz. Yanlış işler yaparsanız bütün sokaklara fotoğrafınızı asarım sokağa çıkamazsınız. 

Herkese seleniyorum umutlarınızı yeşertin."

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: İNCE:, ERDOĞAN, KİME, EY, DEDİYSE, PARALARIMIZ, GİTTİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv
Haber Yazılımı