Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 00:11
 
İYİ PARTİ ÇORLU: YEME İÇME SEKTÖRÜ ZOR DURUMDA
İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı M. İlker ATASEVER, pandeminin hızlanmasının ardından alınan önlemler çerçevesinde kapatılan ya da paket servise dönmek için yönlendirilen yeme içme sektöründeki KOBİ’lerin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili bir açıklama yaptı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ -   İYİ PARTİ ÇORLU İlçe Başkanı ATASEVER,“ Pandemi, ne yazık ki, sağlığımızdaki olumsuz etkisi kadar, ekonomik olarak ta tüm sektörleri büyük etkiledi. Malumunuz üzere en çok etkilenen ise yeme-içme ye bağlı sektörler oldu.  İlçemiz de hizmet veren yeme-içme sektörü olarak bilinen cafe, lokanta, restaurant, kahvehane, kıraathane, internetcafe vb işyerleri ne yazık ki, pandeminin tüm ülkemizde olduğu gibi Çorlu’daki artışından dolayı alınan karar gereği kapatılmak zorunda kaldı. Zaten zorlu bir ekonomik süreçten geçen Ülkemizde en fazla etkilenen sektör olan yeme-içme sektörü bir de pandeminin getirdiği zorunluluktan kapanınca sektörün işyeri sahipleri başta olmak üzere, her bir çalışanını fazlası ile etkiledi. Pandemi başladığından beri alışverişimizi yerel esnafımızdan yapmak sureti ile iyice mağdur olan esnafımızın yanında olmaya ve yerel esnafımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. İşyeri sahipleri için bu yılın mart ayında pandemi döneminde ertelenen taksitlerin zamanı geldi,ödenecek. Bunun haricinde sigortalar, vergi, kira v.b bir çok ödemede, işverenin omuzunda ağır yük ve ödenmesi mümkün olmayacak durumda! Umuyoruz ki, bir an önce Devletimiz, bu zor durumdaki sektörler için acil çözüm üretir ve işverene bir az olsun nefes aldırır” dedi.

Bir diğer kaygılarının ise bu sektörlerde çalışan ve bugün işsiz kalan işçilerin çaresizliği olduğunu ifade eden İYİ PARTİ ÇORLU İlçe Başkanı M.İLKER ATASEVER “Diğer yandan, bu sektörler ve bu sektörlere bağlı alt sektörlerde emeğinin karşılığını yevmiye ile  alarak çalışan işçi kardeşlerimizin durumu da oldukça zor. Bu vatandaşlarımız, kardeşlerimiz; Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde, kira, yakacak, elektrik, su, doğalgaz, yiyecek, içecek gibi her ay ödemek zorunda oldukları giderleri nasıl karşılayacaklar?

 Kime, yada nereye başvuracaklar? Bu konular,bir çok kurumu ve şahsı endişelendirdiği gibi bizleri de endişelendirmektedir” dedi.

         ATASEVER “ MAĞDUR VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

 ATASEVER ,açıklamasının devamında  ise  “ Dayanışmaya en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçtiğimiz gerçeği ile yüz yüzeyiz. Bizler Çorlu’da mağdur olan vatandaşlarımız için hep birlikte, hareket etmek zorundayız. Kurum ya da kişilerin tek tek yardım çabası yetersiz ve yerinde olmayacaktır. Bu durumda Çorlu belediye başkanlığımızın da bir gayret ve çaba içinde olduğunu görüyor,takip ediyoruz.

Belediyemizin de tek başına bu süreçte zorlanacağını düşündüğümüz için belediye başkanlığımızın koordinasyonunda başta siyasi partiler, dernekler, odalar, sanayicimiz, kısacası ekmeğini paylaşabilecek her bir ferdin de katılacağı, katkı sunacağı, böyle zor bir süreci siyasi rantlara çevrilmesine müsaade etmeden, planlı bir organizasyon ile en az hasarla atlatma önerimiz olduğuna dikkat çekmek istiyoruz,” dedi.

         KOMŞUSU AÇ YATARKEN TOK OLAN BİZDEN DEĞİLDİR!

  İYİ PARTİ ÇORLU İLÇE BAŞKANI M.İLKER ATASEVER konuşmasının sonunda ise “ Biz İyi parti Çorlu ilçe başkanlığı olarak, Peygamberimizin hadiste ifade ettiği gibi "Yanı başındaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi (olgun) mü'min değildir." Sözünden hareketle, böyle bir organizasyonla, vatandaşlarımızın yanında olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyor, Çorlu belediyemizin bir an önce harekete geçerek, planlamayı yapmasını, mağdur vatandaşlarımıza hep birlikte çare olmayı temenni ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: İYİ, PARTİ, ÇORLU:, YEME, İÇME, SEKTÖRÜ, ZOR, DURUMDA,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı