Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 00:25
 
KIRKLARELİ BELEDİYESİ DEZENFEKTAN ÜRETİYOR
Kırklareli Belediyesi aldığı dezenfektan üretim makinesi ile günlük 200 litre dezenfektan üremeye başladı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Üretilen dezenfektanlar kamu alanlarının dezenfeksiyonunda kullanılmaya başlandı.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, ürettikleri dezenfektan ile yüzde 90 tasarruf sağladıklarını söyledi.

Kesimoğlu yaptığı açıklamada ‘’ Dünyamızı ve ülkemizi son zamanlarda sağlık açısından ve ekonomik açıdan rahatsız eden, bugüne kadar görülmüş en büyük salgınlardan biri olan Koronavirüs hastalığı ile mücade ediyoruz. Salgına karşı biz de Kırklareli Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Mücadelede sahanın en önünde görev yapan tüm çalışanlara teşekkür ediyorum’’ dedi.

Hijyenik koşulları oluşturmak adına çalıştıklarını söyleyen Kesimoğlu ‘’ Kırklareli’nde hijyenik koşulları oluşturmak adına aralıksız çalışmalarımız sürüyor. Bu mücadele sadece insan gücü ile olmuyor. Bunun yanında bir takım sağlık maddeleri de var. Bilindiği gibi en önemli sağlık maddelerinden biri de dezenfektan. Biz sürecin başından bu yana insanın olduğu her yerde hijyenik koşulları sağlamak için mücadele ettik ve ediyoruz. Camilerimiz, okullarımız, meydanlarımız, otobüs ve taksi duraklarımız, ticari taksiler yani insanın dokunduğu her yerdeyiz. Son zamanlarda maalesef bazı vicdansız insanlar bu süreçte hangi malzeme lazım ise onların rakamlarını arttırdılar. Bir çok belediye maske ve siperlik üretiyor. Biz de bunun üzerine dezenfektan ilacı üretmeye karar verdik. Dezenfektan ile ilgili giderlerimizi yüzde 90 oranında azalttık. Tasarruf sağladık. Günde 200 litre dezenfektan ilacı üretmeye başladık. Tüm analizleri yapılmış çevre,  insan ve hayvan sağlığına duyarlı malzemeler bunlar.  Bundan sonra depolama ihtiyacı hmeyeceğiz. İtiyacımız kadar üretip kullanacağız. Civar belediyelerimizde de dezenfektan ihtiyacı olduğunu biliyoruz. İmkanlarımız ölçüsünde onlarada ücretsiz olarak yardım edeceğiz. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Sağlıklı günlerde kucaklaşıp, yaralarımızı sarıp geleceğe güvenle bakabilelim’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: KIRKLARELİ, BELEDİYESİ, DEZENFEKTAN, ÜRETİYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı