Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 23:25
 
KIRKLARELİ'NDE BİR KÖY KARANTİNAYA ALINDI
Kırklareli Valiliği, Pınarhisar ilçesine bağlı Kurudere köyünün koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındığını açıkladı.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Kırklareli Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle,"Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesine bağlı Kurudere Köyü 06 Nisan 2020 Pazartesi günü saat 16.00 itibariyle 14 gün süreyle karantinaya alınmıştır.

Çin’in Wuhan Kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından PANDEMİ olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 06.04.2020 tarihinde toplanmış olup, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri gereğince aşağıdaki Kararlar alınmıştır.

  1. İlçemiz Kurudere Köyünde yaşayan iki vatandaşımızda tespit edilen Covid-19 vakaları sonrası bu kişilerin köyde bulunan diğer vatandaşlarımızla da temas kurduğunun tespit edilmesi, köylerde komşuluk ilişkilerinin aktif olması ve bu bağlamda fiziksel temasın yoğun olması nedeniyle salgının yayılımının önüne geçmek ve toplum sağlığını korumak amacıyla 06.04.2020 pazartesi günü saat 16.00’dan itibaren 14 gün süreyle İlçemiz Kurudere Köyünün acil sağlık ihtiyaçları hariç kolluk marifetiyle karantina altına alınmasına ve süre sonunda söz konusu Kararın İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca tekrardan değerlendirilmesine,
  2. Karantina mahallinde bulunan vatandaşlarımızın da köy dışından olası ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu görevlileri aracılığıyla karşılanmasına, Oy birliği ile karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: KIRKLARELİ'NDE, BİR, KÖY, KARANTİNAYA, ALINDI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı