Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 12:54
 
KIRKLARELİ'NİN LEZZETLERİ YARIN CNN TÜRK'DE YAYINLANACAK
CNN Türk televizyonu Kırklareli’nin lezzetlerini tanıtmak için Kırklareli’ne gelerek çekim yaptı. Ünlü şef Can Oba’nın hazırladığı “Doğanın Tadı” programı cumartesi ( yarın ) saat 14.20'de CNN Türk'de yayınlanacak.
Kültür Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Doğanın Tadı programı ekibi, CHP Kırklareli Belediye başkan aday adayı Ergin Kalınoğlu’nun sahibi olduğu Papazın Evi ve 1939 yılından beri faaliyette olan Küçük Mustafa Köftecisi’ne gelerek kuzu ciğer sarma, köfte ve bölgenin, özellikle Pomakların meşhur yemeği kaçamakın etli ve pekmezli çeşitlerinin yapılışını kameraya aldı.

CNN Türk ekibi daha sonra Atatürk’ün de çok beğendiği ve mutlaka tanıtılmasını istediği hardaliyenin yapılışının çekimleri için Hardaliye Evi’ne gitti. Doğanın Tadı ekibi daha sonra Papazın Evi’nin de bulunduğu Kırklareli’nin eski semti Yayla’da tarihi evlerin çekimini yaptı. CNN ekibi, Avrupa’nın ilk çiftçilik hayatının temellerinin atıldığı Kırklareli Aşağıpınar Mevkii’nde bulunan Açık Hava Müzesi’nde de çekimler yaptı. 

CHP Kırklareli Belediye Başkan aday adayı Ergin Kalınoğlu ekibe çekimler boyunca yardımcı oldu. Program cumartesi ( yarın ) saat 14.20'de CNN Türk'de yayınlanacak.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: KIRKLARELİ'NİN, LEZZETLERİ, YARIN, CNN, TÜRK'DE, YAYINLANACAK,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı