Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 23:15
 
KAPLAN TRAKYA ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI
İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Enez Kaplan, Tarım ve Orman Bakanına Trakyalı çiftçilerin sorunları ile ilgili yazılı soru önergesi verdi.
Haberi


TRAKYA BÖLGE GAZETESİ - Başta Tekirdağ olmak üzere Trakya Bölgesi’nde geçimini sağlayan çiftçilerin döviz kurunun artmasından dolayı ve sürekli yapılan zamlarla birlikte borçlarının 3 katına çıktığını belirten KAPLAN, çiftçilerin maddi ve manevi olarak zor durumda bulunduklarını ifade etti.

            Çiftçilerimiz Kan Ağlıyor…

            KAPLAN, “Tarıma bu kadar elverişli topraklarda devlet teşvikinin düşük olması, yurt dışından sürekli olarak ithal edilen tarım ürünleri ve ithal edilen tarım ürünlerinin gümrük vergisinin sıfırlanmasıyla Tekirdağ ve Trakya bölgelerindeki çiftçilerimiz kan ağlamaktadır” dedi.

Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Enez Kaplan, verdiği soru önergesi ile, aşağıdaki sorularının cevaplanmasını istedi.

            1-Tekirdağ ve Trakya Bölgesindeki çiftçilerin borçlarıyla ilgili af çıkarmayı düşünüyor musunuz?

            2-Çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi ile ilgili Bakanlığınız tarafından herhangi bir çalışma yapılıyor mu?

            3-Borç yapılandırmaları ile ilgili Devlet bankalarıyla ortak bir çalışmanız var mı?

            4-Sürekli zamlanan tohum, ilaç, mazot ve gübre gibi girdilerin fiyatlandırmalarında çiftçilerimize verilen desteği artırmayı düşünüyor musunuz?

            5-2002-2020 yılları arasında tarım arazisi olarak edilen alanlarda azalma olmuş mudur? Olmuşsa bu azalmanın sebepleri nelerdir? Çiftçiler neden tarlalarını ekmekten vazgeçmiştir?

 

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: KAPLAN, TRAKYA, ÇİFTÇİSİNİN, SORUNLARINI, MECLİSE, TAŞIDI, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı