Haber Detayı
18 Şubat 2016 - Perşembe 12:18
 
KIRKLARELİ AKM ETKİNLİKLERE HAYAT VERİYOR
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz yıl açılışı yapılan Atatürk Kültür Merkezi beklentileri karşılayarak birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Sanat Haberi


Kırklareli Belediyesi, Sınır Ötesi İş Birliği Projesi kapsamında 4 buçuk ayda tamamlanan, ayrıca Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı yönetim makamı tarafından en iyi örnek proje uygulaması kategorisinde ödül alan “Atatürk Kültür Merkezi”, açıldığı günden bu yana tiyatro, konferans, toplantı, müzik dinletisi ve buna benzer 29 etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Birçok kurum, dernek, sivil toplum kuruluşlarına kapılarını açan Atatürk Kültür Merkezi, kültür, sanat ve sosyal faaliyetler konusunda birçok ihtiyacı da karşılamış oldu.

Atatürk Kültür Merkezi’ nin faaliyet göstermeye başladığı tarihten bu yana 5 tiyatro gösterisi, 2 konser, 14 konferans, 3 şiir-müzik dinletisi ve 5 film gösterisi olmak üzere 29 kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yaptığını belirten Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, ‘’ Atatürk Kültür Merkezimiz açıldığı günden bu yana sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyet dallarında Kırklareli adına büyük bir ihtiyaca ilaç oldu’’ dedi.

Kesimoğlu ‘’ Atatürk Kültür Merkezi ilimizde sosyal, kültürel anlamda önemli bir ihtiyacı giderdi. 4 buçuk ay gibi kısa sürede tamamladığımız Kültür merkezimizde bugüne kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yaptık. Verdiğimiz emeklerin karşılığını almak bizi çok mutlu etti’’ diye konuştu.

Kaynak: Editör: İzzet MEDE
 
Etiketler: Kırklareli, Belediye, Başkanlığı, tarafından, geçtiğimiz, yıl, açılışı, yapılan,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı